Adalet Bakanı Bozdağ’dan The Economist’e tepki

Blogger
Blog
TBlog

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı olan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, partisinin Siverek İlçesi’nde düzenlediği “Kadınlar Buluşması”nda konuştu.

Tüm dünyanın Türkiye’deki seçimleri izlediğini anlatan Bozdağ, seçimlerin diğer ülkeler için de sorun haline geldiğini söyledi.

“Türkiye’deki seçimler diğer ülkeleri de sarstı.” Bozdağ, şunları söyledi:

“Diğer ülkelerde gazeteler, dergiler, siyasetçiler, devlet başkanları ve birçok kişi ve grup kendi ülkelerinde seçim yapar gibi Türkiye’deki seçimleri takip ediyor. Bazıları Erdoğan kaybederse Washington’dan Berlin’e şampanya yağdırmaktan bahsediyor. Bugün The Economist, “2023’ün en önemli seçimi” manşetinde, “Erdoğan gitmeli” diyor. millet ve devletlerini seviyorum.’

Cumhurbaşkanımıza kendince iftira atıyorlar. Burada söylemek istediğim, Sayın Cumhurbaşkanımızın ömrü boyunca demokrasi yolunda mücadele ettiği ve önce Gezi olaylarında sonra 17-25 Aralık’ta millet iradesini, demokrasiyi ölümüne savunduğu ve ardından 15 Temmuz’da darbe girişiminde bulunduğudur. Hayal edebilirsiniz? Darbe girişimi sırasında ailesinin ve kendisinin, torunlarının ve tüm yakınlarının hayatını hiçe sayarak yaptı, halkın arasına girdi, halkıyla demokratik mücadeleden ölümüne vazgeçti.”

“Cumhurbaşkanımız gibi dünyada demokrasiyi, millet iradesini ve ölümü savunan ikinci bir lider var mı?” sorusuna Bozdağ, Türk milletinin tanklarla karşı karşıya kaldığını, göğsünü kurşunlardan koruduğunu, demokrasiye sahip çıkmak zorunda olduğunu söyledi.

Bozdağ, şunları söyledi:

“Bu büyük demokrasi mücadelesini Tayyip Erdoğan vermeseydi, başka bir dünya lideri bize ne Nobel Barış Ödülü, ne Uluslararası Madalya, ne de Devlet Madalyası verilirdi. Ama Türkiye mücadelesinin lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, aziz milletimiz gelince, “demokrasi” ve “insan hakları” diyenler bu büyük demokrasi mücadelesini, insan hakları mücadelesini görmezden geldiler. Diktatörün iftirasını ve daha nice iftiraları atıyorlar. Hadi. Demokrasiyi ölümüne savunan birine söylenemeyecek bir sözdür bu. Bu, milletin emanetini ölümüne koruyan birine söylenemeyecek bir sözdür.”

“Sandık yine Erdoğan diyecek, halk yine Erdoğan diyecek”
Türk milletinin seçimlerde The Economist’in manşetine “Cumhurbaşkanı Erdoğan” manşetiyle yanıt vereceğini anlatan Bozdağ, “Emin olun bu manşeti atanlar dağların derdindedir. Yerleri gördükçe İzmir’i, Ankara’yı, Antalya’yı, Konya’yı, Rize’yi, Trabzon’u, Şanlıurfa’yı gördükçe yüreğiniz daha çok burkacak. Sandık yine Erdoğan diyecek, halk yine Erdoğan diyecek ABD Kandil’e rağmen kirli hesap yapanların hepsi. Yine de “Erdoğan” demeye devam edecek. kullanılan cümleler.

Kadın haklarını, hukukunu ve onurunu koruyan önemli reformlara imza attıklarını açıklayan Bozdağ, başörtüsü zulmüne son verdiklerini söyledi.

Aileyi ve toplumun her yapısını korumanın devletin görevi olduğunu kaydeden Bozdağ, aile güçlüyse toplumun da güçlü olacağını vurguladı.

Bakan Bozdağ şunları söyledi:

“Aileyi her türlü sapkınlıklardan, tehlikelerden, tehditlerden ve saldırılardan korumak, anayasa ve kanunlar çerçevesinde devletin sorumluluğundadır, fakat ne yazık ki bugün bazı çevreler, bazı çevreleri destekleyip, bazılarını teşvik ederek Türk aile yapısını tehdit ve tehlikelere maruz bırakmaktadır. sapkın hareketler. Aileyi korumak herkesin görevi mi diye soruyorum, aileye karşılar. Her türlü sapmayı hak ve özgürlükler ekseninde bir değerlendirme içinde ele alıyor ve farklı bir pencereden bakıyorlar. Bu milletin çocuklarına, geleceğine ve ailesine sahip çıkmak için ayağa kalkmayacak mıyız?
“Herkesin hak ve hürriyetleri vardır” doğrudur ama kimse “Suç işleme hak ve hürriyetleri vardır” demez. söylemediğimizi söyleyebilir miyiz Hiç kimsenin “trafik kazası geçirme hakkı ve özgürlüğü yoktur”. söyle biz söylemeyiz Bu nedenle hak ve özgürlüklerin ne olduğunu ve hangi konulara uygulandığını iyi okumak gerekir. Bunu adaletsizlik, sapkınlık veya sapkınlık şemsiyesine çevirirsek milletimize ve devletimize en büyük kötülüğü yapmış oluruz. Şimdi soruyorum, bu sapkın anlayışları öne çıkaranların, Türk aile yapısının bozulmasına göz yumanların tehdit ve saldırıya uğramasına izin verecek miyiz? Bunun cevabını sandıkta alacak mıyız? Bence olacak.”

“Kılıçdaroğlu ve diğer başkanların veda konuşmalarını hazırlamasında fayda var”
Bozdağ, Türkiye’de iktidar değil muhalefet sorunu olduğunu, muhalefetin iktidar için umut veremeyeceğini belirterek, bu sorunun seçimde çözüleceğini söyledi.

Bozdağ, seçimden sonra muhalefet lideri düzeyinde tasfiyelerin olacağını ifade ederek, “Sayın Kılıçdaroğlu ve diğer Genel Başkanlar, tebrik hayali kuracaklarına, veda konuşmalarını önceden hazırlamalı” dedi.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yorum yapın