YSK, Avrupa’da 19 noktada sandık sayısını artırma kararı aldı.

Blogger
Blog
TBlog

YSK’nın aldığı karara göre Dışişleri Bakanlığı seçim merkezi, Biefeld, Fulda, Limburg, Mannheim, Saarbrücken, Dortmund, Siegen, Ulm ve Kiel’deki sandıkların açılmasına yönelik başvurunun Almanya tarafından onaylanmadığını bildirdi. Seçimlere katılımın bir önceki seçime göre arttığını belirten yetkililer, sandıkların yerleştirildiği diğer yerlerde sandık sayılarının artırılması çağrısında bulundu.

YSK başvuruyu inceliyor, Bielefeld, Fulda, Limburg, Mannheim, Saarbrücken, Dortmund, Siegen, Ulm, Kiel
İllerde sandık kurulması mümkün olmadığı için belirtilen yerlerde seçim iş ve işlemlerinin durdurulmasına karar verdi.

Yönetim Kurulu, Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu, Essen Başkonsolosluğu, Frankfurt Başkonsolosluğu, Hannover Başkonsolosluğu, Kassel Başkonsolosluğu, Karlsruhe Başkonsolosluğu, Münster Başkonsolosluğu, Nürnberg Başkonsolosluğu, Stuttgart Başkonsolosluğu, Fransa Başkonsolosluğu, Paris Başkonsolosluğu, Avusturya Başkonsolosluğu, Lyon Başkonsolosluğu, Nant, Strazburg Başkonsolosluğu
Başkonsolosluk, Marsilya Başkonsolosluğu, Hollanda Deventer Başkonsolosluğu, Amsterdam Başkonsolosluğu ve Lüksemburg’daki Lüksemburg Başkonsolosluğu sandık sayılarının artırılması talebini kabul etmeye karar verdi.

Buna göre 6/7/8/9 tarihlerinde sandık sayıları artırıldı. 15 Mayıs, Düsseldorf Başkonsolosluğu için 19, yani 6./7 olarak gerçekleşti. 8 Mayıs’ta 10 ve Frankfurt Başkonsolosluğu için 9 olan sandık sayısı 8 Mayıs – 9 Mayıs tarihlerinde Frankfurt Başkonsolosluğu için 16’ya, Hannover Başkonsolosluğu için 6 Mayıs’ta 12’ye ve Kassel Başkonsolosluğu için 4’e çıkarıldı. 8 ve 9 Mayıs’ta Karlsruhe Başkonsolosluğu için 6’dan 10’a, Munster Başkonsolosluğu için 10’a, 8 ve 9 Mayıs’ta 8’den 10’a, 6-7 Mayıs’ta Nürnberg Başkonsolosluğu için 10’a, 8 ve 9 Mayıs tarihlerinde 10 olan sandık sayısı 12’ye, 8 ve 9 Mayıs tarihlerinde 6 olan sandık sayısı 8’e, 14-8-9 Mayıs tarihlerinde Stuttgart Başkonsolosluğu için sandık sayısı 20’ye çıkarılacak. .

Viyana Başkonsolosluğu için 6.-7. tarih için sandık sayısı. Mayıs ayı 8’den 9’a, sandık sayısı 5’ten 8-9’a çekildi. Mayıs 7’ye yükseldi.

8 Mayıs’ta Paris Başkonsolosluğu için 10 olan sandık sayısı 15’e, aynı gün Bordeaux Başkonsolosluğu için 1 olan sandık sayısı 2’ye çıkarılacak. Lyon Başkonsolosluğu için 8 olan sandık sayısı 6-7 Mayıs’ta 11’e, 8 Mayıs’ta 5 olan 8’e, Nant Başkonsolosluğu için 3’e, 8 Mayıs’ta 2 olan sandık sayısı, Başkonsolosluk için 8’e 9’a çıkarıldı. Nant Strasbourg Başkonsolosluğu: Mayıs ayında 5 olan sandık sayısı 10’a, 8 ve 9 Mayıs tarihlerinde 2 olacak olan Marsilya Başkonsolosluğu için sandık sayısı 4’e çıkarıldı .

6-7 Mayıs tarihleri ​​arasında Deventer Başkonsolosluğu için 14 olan sandık sayısı 16, Amsterdam Başkonsolosluğu için 6-7 Mayıs tarihleri ​​arasında 14 olan sandık sayısı 18 olacak.

6-7 Mayıs’ta Lüksemburg Başkonsolosluğu için 4 olan sandık sayısı 8-9 Mayıs’ta 5’e, 3’ten 5’e çıkarılacak.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yorum yapın