BBP lideri Destici, Kılıçdaroğlu’nun HDP ziyaretini eleştirdi

Blogger
Blog
TBlog

Cuma namazını Pendik Velibaba Camii’nde kılan Mustafa Destici, ardından Veliyuddin Velibaba’nın türbesini ziyaret ederek dua etti.

Pendik Meydanı’nda kurulan platformdan vatandaşlara seslenen Destici, HDP’nin terör örgütü PKK’nın siyasi kolu olarak hareket ettiğini ve Anayasa Mahkemesi’nin HDP’yi maddi yardım alsın diye kapatmadığını söyledi.

Destici, “Sizi o zaman uyarmıştık. ‘Bu parayı vermeyin, bu para terör örgütünün parasına mı gidiyor’ dedik. Bu milletin 650 trilyonu nerede? Kandil’de mi? Hadi. “Parayı göreyim. Önce kısıtlama ve tedbir getirdiler, sonra parayı HDP’nin yani PKK’nın kasasına aktardılar.”

“Kılıçdaroğlu HDP’ye destek istedi”
Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP ziyaretini eleştiren Destici, “Desteğinizi istedi. Bunları kapalı kapılar ardında yaptı. Hiçbir açıklama yapmadı. Sonra eski HDP milletvekili çıktı, ne dedi.” “Ey Kılıçdaroğlu, sen ne verdin kapalı kapılar ardında. Sözlerini açıklayın” dedi.

Kılıçdaroğlu “Ben böyle bir söz vermedim” diyemedi Destici, “Öyle değilse ‘hayır’ desin” dedi. Kuzey Suriye’deki PKK devleti ve görevden alınan tüm PKK üyelerini komünlere katmak” dedi.

Destici, Akşener’i eleştirdi
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i eleştiren Destici, “Pekala bu figüran Kılıçdaroğlu’nun HDP ve PKK ile iş birliğine yorum yapmıyor. Bu sefer de “Bana PKK’lı diyorlar” diyor. Kimse size “PKK” demiyor, biz size “PKK ile çalışanların işbirlikçisi” diyoruz.

Mustafa Destici konuşmasının sonunda vatandaşları 14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve BBP’ye destek olmaya çağırdı.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yorum yapın