Çin basınından TCG Anadolu’ya: Türk Donanmasının gücü artıyor

Blogger
Blog
TBlog

TCG Anadolu’ya ilgi artarak devam ediyor.

Türk Donanması’nın kadrosuna giren gemi bu kez Çin basınının gündeminde.

Çin’de yayınlanan Caixin Magazine, TCG Anadolu gemisiyle ilgili bir habere odaklandı.

“Denizdeki Gelişmeler Diplomasiyi ve Seçimleri Etkiliyor” başlıklı yazıda, Türkiye’nin Mavi Vatan Doktrini doğrultusunda son yıllarda denizcilik çıkarlarına ve deniz gücü oluşturmaya daha fazla önem verdiği vurgulandı.

Yazıda, “Türkiye, yerli uçak gemisine sahip dünyanın sayılı ülkelerinden biri haline geldi” denildi.

Hafif uçak gemileri, amfibi hücum gemileri ve çıkarma gemilerinin entegrasyonu sonucunda geminin yüzde 70’inin bağımsız olarak inşa edildiği bildirildi.

Yazıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geminin dünyanın herhangi bir noktasında askeri ve insani operasyonlar yürütebileceği yönündeki açıklamaları hatırlatıldı.

Savunma sanayi yatırımlarının artmasıyla birlikte Türk Deniz Kuvvetlerinin dünya deniz güçleri sıralamasında onuncu sıraya yükseldiği kaydedildi.

Çin’de yayımlanan dergi, AKP’nin iktidara gelmesinin ardından deniz gelişiminin Türkiye’nin dış politikasındaki önemine de dikkat çekti.

Denizlerde enerji kaynaklarının bulunması, ekonominin ve ulaşımın geliştirilmesi yönünde adımlar atıldığı vurgulandı.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yasal Uyarı:

Yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf, yazı dizisi ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Proksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi eserin tamamı veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Yorum yapın