14 Mayıs’tan itibaren yine galip geleceğiz

Blogger
Blog
TBlog

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “14 Mayıs’ta tarihimizin en önemli seçiminden Allah’ın izniyle galip çıkacağız. Bu seçimlerde kim kazanır? Genç yaşlı, kadın erkek 85 milyondan her biri kazanacak.” ifadeleri kullanılıyor.

Doğusu, Batısı, Kuzeyi, Güneyi ile 81 ilin kazanacağını ifade eden Erdoğan, “Türkler, Kürtler, Araplar, Sünniler, Aleviler ile birlikte toplumumuzun tüm kesimleri ve Türkiye’nin tüm renkleri kazanacaktır. Hıristiyanlar, Yahudiler ve Asurlular dahil olmak üzere çeşitli inançlara mensup kişiler. Bütün vatandaşlarımız kazanacaktır.” değerlendirmesini yaptı.

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve diğer partiler ile AK Parti ve Cumhur İttifakı’na gönül veren vatandaşların kazanacağını kaydeden Erdoğan, Türk milletiyle birlikte Asya ve Afrika’da yüz milyonların kazanacağını ifade etti. “Daha adil bir dünya mümkün” çağrısına kulak veren kazanacak. Erdoğan yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Kızılay bayrağımızı görünce huzur bulan, kendini güvende hisseden hemşehrilerimiz kazanacaktır. Ülkemizde ve dünyada Türkiye’nin başarısı için dua edenler kazanacak. Yani etnik kökeni, mezhebi, inancı ne olursa olsun tüm Türkiye kazanacak, yurdumuzdaki kardeşlerimiz kazanacak. 14 Mayıs hepimizin bayramı, gurur günü, Türk demokrasisinin bayramı olacak. Kimse bu konuda karamsar olmasın, kimse kendini dışlanmış hissetmesin. Hiç kimse ülkemizin aydınlık ve müreffeh geleceğine olan inancını kaybetmesin. Siyasi düşmanlığa dönüşmesine izin vermeyelim. Bu topraklarda birlik, beraberlik ve bin yıllık kardeşliğimizi sağlayalım, muhabbetimizi kuvvetlendirelim, kinleri bırakıp bir gönüle daha girelim. Gerisi de Allah’ın izniyle gelecektir. Rabbim kardeşliğimizi daim etsin.”


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yasal Uyarı:

Yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf, yazı dizisi ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi eserin tamamı veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Yorum yapın