AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan, Diyarbakırlı anneleri ziyaret etti

Blogger
Blog
TBlog

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, dağa kaçırılan çocukları için HDP İl Başkanlığı binası önünde nöbet tutan Diyarbakırlı anneleri ziyaret etti.

HDP’yi çocuklarını dağa kaçırmakla suçlayan Diyarbakırlı annelerin 3 Eylül 2019’da başlattığı oturma eylemi 1343. gününde devam ediyor.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Karaaslan, Diyarbakır’da AK Parti Milletvekili Oya Eronat, AK Parti İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın için oturma eylemi yapan aileleri ziyaret ederek onlarla görüştü ve çocuklarını uzak tuttu.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Karaaslan, Diyarbakırlı annelerin sadece eyleme imza atmakla kalmayıp tarihi bir tavır sergilediğini söyledi.

Diyarbakırlı annelerin terörle mücadeledeki tutumunun önemine değinen Karaaslan, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin dört bir yanında bu acıyı çeken, evladının hasretinden yanan Diyarbakırlı annelerin burada sembolize edilen sessiz feryadının adıdır aslında. O feryadı duymak isteyen herkes duydu, sadece duymak istemeyen duymadı.” “Anne ziyaretine gitmeyenlerin durumunu milletimizin gözünde hepimiz görüyoruz. , onların durumunu sorgulama , acılarına ortak olma . Diyarbakır annelerinin siyaset üstü bir konuma sahip olduğuna inanıyoruz.”

14 Mayıs seçimlerinin önemine değinen Karaaslan, bu günün aynı zamanda Anneler Günü olduğunu vurguladı.

Bugün tüm dünyaya meydan okuyan annelerle buluştuğunu ifade eden Karaaslan, “Anneler kendi çocukları ve hayatları çalınan anneler için buradalar. Gösterdikleri adresin önünde duruyoruz. Burada kepenkler kapalı, anneler kepenklerini kapattırdı. Korku ortamı yaratmak isteseler de Diyarbakır buna asla izin vermedi” dedi.

Geçmişte bölgede ortaya çıkan sorunlara değinen Karaaslan, eğitim hakkından uzak kalan, ilçelerini terk etmek zorunda kalan ve birçok imkandan yararlanamayan çocukların mağduriyete uğradığını anlattı.

“Önemli olan Anadolu ülkeleri, insanları ve annelerinin ne dediğidir”
Karaaslan dedi ki:

“Cumhurbaşkanımızın liderliğinde büyük bir devlet olarak gerek güvenlik güçlerimizin mücadelesi gerekse tüm halkımızın desteği ile şehirlerimizde barış ortamını oluşturduk. Bundan geri dönüş yok. Diyarbakırlı annelerimizin evlatları için verdikleri mücadele çok saygın bir mücadeledir. Kadın hakları, barış, özgürlük ve demokrasiden bahsedenlerin bugün buraya gelip bu fotoğraflara ve annelerin gözlerine bakmasını bekliyoruz. Her zaman annelerimizin yanındayız. İnşallah evlatlarına kavuşurlar” dedi.

Karaaslan, 14 Mayıs seçimlerinin ardından ülke olarak mücadeleye yılmadan devam edeceklerini belirtti.

Kim kiminle iş birliği yaparsa yapsın, kim oy için birbirine bazı makam ve makamları dağıtırsa, kim destek açıklamaları yaparsa yapsın, Anadolu ülkelerinin, insanlarının, analarının ne dediği çok önemli” dedi. Karaaslan, bundan sonraki dönemin ülke için hayırlı olmasını temenni etti.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yorum yapın