Bakan Soylu, Erzurum’daki gerilimi anlattı

Blogger
Blog
TBlog

Soylu, Sivas Bosna Sancak Derneği üyeleriyle Bağcılar’daki Aliya İzzetbegoviç Kültür Evi Çınarlı Parkı’nda bir araya geldi.

İzzetbegoviç’in kendisinin bilgesi olduğunu anlatan Soylu, “Bugün tarihimizde bize emanet edilen bilgelerin isimlerini sayarken, 100 yıl sonra, 200 yıl sonra tüm dünya camiası Aliya İzzetbegoviç’in adını bir bilge olarak anacak. Aliya İzzetbegoviç bize emanet. O kadar büyük ki, açık yürekle söyleyebilirim. Bir yanım Trabzonlu, bir yanım Boşnak. Bu kadar net ve öz.” dedi.

Bakan Soylu, Srebrenica’da yaşananların sadece Srebrenica’da değil Avrupa’nın hemen yanında olduğunu anlattı.

İnsan haklarından bahsederken ızgarada kül bırakmayanların insan katliamına seyirci kaldıklarına dikkat çeken Soylu, buna hayran bile olmadıklarını belirtti.

“Wan’da Ekrem İmamoğlu mitinglerinde HDP bayrakları vardı”

Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Bırak gitsin” diyenlerin kampanya başlattığına vurgu yaptı:

“Murat Karayılan da Kemal Bey de aynı şeyi söylüyor. Bugünkü mitinglerimizde Türk bayrağı vardı, Ekrem İmamoğlu’nun Van’daki mitinglerinde HDP, HDP bayrakları vardı. Öylece gitti, Erzurum’u alt üst etti. Biraz sonra televizyonda anlatacağım. Erzurum’da şu anda binlerce insan sokakta, tahrik ettiler, kışkırttılar, kafa karıştırdılar, şu anda binlerce insan sokakta, biz onları yatıştırmaya çalışıyoruz. Çünkü onların işi ortalığı karıştırmak, provokasyon ve provokasyon yaratmaktır. Ayrıca bugünkü ralliyi hazmedemediler. Hilelerini biliyoruz, hilelerini biliyoruz. İnsanlar gelmiyor. Yalanları, hileleri, iftiraları var. burada diyorum. Kimsenin Başa Çıkamayacağı Şekilde Hiç Kimse Boşnaklarla Dadalarla Başa Çıkamaz. 14 Mayıs gecesi herkesin yüzünü görmek istiyor.”


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yasal Uyarı:

Yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf, yazı dizisi ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Proksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi eserin tamamı veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Yorum yapın