Tahir Akyürek STK’ları, gençleri ve vatandaşları ziyaret etti

Blogger
Blog
TBlog

Akyürek, Konya merkezde çeşitli STK’ları ziyaret ederek STK temsilcileri ve gönüllülerle bir araya geldi. Akyürek, akşam saatlerini Konyalı gençlere ayırarak tüccar ve halk ziyaretlerini sürdürdü. Gençlere hitaben konuşan Akyürek, “Allah cümlemize Büyük Türkiye yolculuğuna devam etmeyi nasip etsin. Siz değerli genç kardeşlerimizin lider ülke Türkiye’nin kurucuları olmanızı özellikle diliyorum.”
AK Partikonya Milletvekili ve 28. dönem milletvekili adayı Tahir Akyürek, 14 Mayıs Pazar günü yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için yoğun mesai harcıyor. Sabahın erken saatlerinden gece yarısına kadar faaliyetlerine devam eden Akyürek, Konyalılar tarafından da sıcak karşılanıyor.
Akyürek, programına AK Parti il ​​başkanlığında düzenlediği basın toplantısında Konya’da görev yapan gazetecilerle görüşerek başladı. Gazetecilere çalışmaları hakkında bilgi veren ve sorularını yanıtlayan Akyürek, görüşmenin ardından çeşitli sivil toplum kuruluşlarına nezaket ziyaretlerinde bulundu.
Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç ve ilçe teşkilatı üyeleri ile birlikte Semerkand Selimiye Vakfı’nı ziyaret eden Akyürek, Vakıf gönüllülerine çalışmalarında kolaylıklar dileyerek, çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Daha sonra Enderun Eğitim Vakfı Konya şubesine geçen Akyürek, İrfan Yaşam Merkezi ile ziyaret programına devam etti. Erenköy ilçesinde cuma namazının ardından Tahir Büyükkörükçü ve Tahir Büyükkörükçü Hocaefendi’nin oğlu Abdurrahman Büyükkörükçü’den oluşan Hoca Camii cemaatiyle sohbet eden Akyürek’in sonraki durağı Dost Eli Derneği oldu. Sivil toplum kuruluşlarını ziyaretlerini aralıksız sürdüren Akyürek, Konya’nın kanaat önderlerinden Mehmet İncili’ye İlim Yayma Cemiyeti’nde nezaket ziyaretlerinde bulundu. Akyürek, İncili’ye sağlık, esenlik ve çalışmalarında kolaylıklar diledi ve dönemin Konya İnsani Yardım Vakfı (İHH) Başkanı Dr. Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) Başkanı Hasan Hüseyin Uysal ve Abdullah Ecevit Öksüz.
“STKLARIMIZA ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ”

Akyürek, Konya STK’larına her dönemde önemli sorumluluklar düştüğünü anlatarak, “Yine önemli bir süreçten geçiyoruz. Bu süreçte çalışmalarından dolayı STK’larımıza da teşekkür ederiz.”

AK Parti Konya Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Tahir Akyürek, vatandaşlar ve işadamları ile sivil toplum kuruluşlarını ziyaretlerine devam ederek, Şems-i Tebrizi’nin türbesi etrafında Konyalıları selamladı. Akşamlarını gençlere ayıran Akyürek, AK Parti üyeleri, Konya İl Gençlik Kolları, İlçe Gençlik Kolları, Konya Belediyesi Gençlik Meclisi, TÜGVA ve Belediye Çalışanları Gençlik Meclisi üyeleriyle Tantavi Kültür Sanat’ta bir araya geldi. Meram İl Merkezi.

Dostane bir ortamda gerçekleşen görüşmede Akyürek, “Allah önünüzü açsın, belirlediğiniz hedeflere ulaşmanıza yardımcı olsun. Çocukluğumdan beri okuduğum ilk kitaplardan biri Büyük Türkiye Rüyası idi. Bu yüzden sık sık bu ifadeyi kullanırım. Dr.Mehmet Kaplan’ın büyük Türkiye hayali. Yüce Allah, Büyük Türkiye yolculuğuna devam etmeyi nasip etsin. Siz değerli genç kardeşlerimizin lider ülke Türkiye’nin kurucuları olmanızı özellikle diliyorum. Bu dua için teşekkür ederim. Benim için farklı ve güzel bir akşamdı. Yüce Allah bizi doğru yoldan ayırmasın, istikametimizi saptırmasın.

Akyürek, görüşmenin ardından Kültürpark’ta bulunan Konya İl AK Parti seçim çadırında gençlerle bir araya geldi. Akyürek burada da gençlerle sohbet ederken masa tenisi oynadı.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yorum yapın