Konya çiftçisine destek devam ediyor! 1.193 dönümlük bir alan üzerine dikilmektedir.

Blogger
Blog
TBlog

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin kent genelindeki çiftçilere desteği artarak devam ediyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yeni büyükşehir yasası kapsamında ilçelerde kırsal kalkınmanın iyileştirilmesi ve vatandaşların yaşadıkları bölgelerdeki refah düzeyinin yükseltilmesi için tarımsal desteklere büyük önem verdiklerini söyledi.

Bu konuda büyükşehir olarak fidana ve fidancılığa destek vermeye devam ettiklerini vurgulayan Başkan Altay, “Konya’da daha önce başvurusunu aldığımız 1.193 dekarlık alana 115.000 baş dikilecek; Üzüm, elma, ceviz, chokeberry, böğürtlen, ahududu ve kiraz fidanı dağıttık. Ayrıca 31 ilçemizde ürün çeşitliliğini artırmak ve çiftçilerimize daha fazla gelir sağlamak için; 194 dekarda 9.750 adet badem fidanı, 52 dekarda 2.600 adet kayısı fidanı, 17 dekarda 112.000 adet kekik fidanı, 10 dönümde 30.000 adet adaçayı fidanı ve 72.000 adet şifalı naneyi destekleyerek çiftçilerimize fidan ve fidanlarımızı dağıttık. Üretime katılan tüm hemşerilerimizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yasal Uyarı:

Yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf, yazı dizisi ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Proksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi eserin tamamı veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Yorum yapın