Konya’da depremzedeler bu günü heyecanla bekliyor!

Blogger
Blog
TBlog

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde büyük yıkıma neden olan deprem sonrası Türkiye yaraları saran bir gönül oldu. Deprem sonrası bölgelerini terk eden depremden etkilenen vatandaşlar, başta Konya olmak üzere birçok ildeki yurtlarda barındı.

YARALAR GERİ DÖNDÜ
Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından depremzedeler Konya’daki diğer yurtlarda olduğu gibi halen KYK’nın kurucusu Ali Ulvi’nin öğrenci yurdunda barınmaktadır. Depremzedelerin ailelerinin yanında olmak isteyen Konyalılar, çeşitli ziyaretlerde bulunarak vatandaşlarımızın yaralarını sarmaya devam ediyor.

DEPREMDE ÇOCUKLARIN UNUTAMADIĞI ANI
Ali Ulvi Kurucu KYK yurdunda kalan depremzedeler için unutulmaz bir an yaşanıyor. Konya 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı ziyareti sırasında askerlerin yaşadığı bu mutlu an…

ANLAMLI ZİYARET
Geçtiğimiz aylarda Konya 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’na bağlı askerler, Ali Ulvi’nin KYK kurucusunun yurdunda kalan depremzedeleri ziyaret ediyordu. Askerleri karşılarında görünce sevinen çocuklar koşarak askerlere sarıldı.

Bu gün için heyecanlı
Depremzedeler, ziyarete gelen askerlerle yakından ilgilenerek uçakları yakından görmek istediklerini söylediler. Bunun üzerine kendilerine unutulmayacak bir gün yaşatan askerler, onları kabul sözü verdiler. Aldıkları sözlerin ardından heyecanı her geçen gün artan depremzedelerin çocukları bugünü bekliyor.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yasal Uyarı:

Yayınlanan her türlü haber, köşe yazısı, fotoğraf, dizi yazı ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi eserin tamamı veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Yorum yapın