New York’taki davada jüri, Trump’ı cinsel tacizden ‘sorumlu’ buldu

Blogger
Blog
TBlog

Manhattan Federal Mahkemesi’nde bir hafta süren duruşmanın ardından, bugün 9 üyeli, 3 kadından oluşan jüri, Carroll’ın lehine geldi.

Jüri, yaklaşık 2,5 saat süren tartışmanın ardından, Carroll’ın hukuk davasında Trump’ı “cinsel taciz”, “dayak” ve “hakaret”ten sorumlu buldu.

Karar, Trump’ın Carroll’a tecavüz ettiği iddialarını reddetti.

Jüri, Trump’ın Carroll’a cinsel taciz ve saldırı için 2 milyon dolar ve hakaret için 3 milyon dolar tazminat ödemesi gerektiğini söyledi.

Trump: “Bu karar utanç verici”
Trump, kararı açıkladıktan dakikalar sonra sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bu kadının kim olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Bu karar utanç vericidir, tüm zamanların en büyük cadı avının devamıdır” açıklamalarında bulundu.

Dergi yazarı E. Jean Carroll, 2019’da Trump’ın kendisine 1996 baharında New York’taki Bergdorf Goodman mağazasının soyunma odasında cinsel tacizde bulunduğunu ve tecavüz ettiğini kamuoyuna açıkladı.

Trump ise iddiaları reddederek, “Bu kadın benim tipim değil” dedi.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yasal Uyarı:

Yayınlanan her türlü haber, köşe yazısı, fotoğraf, dizi yazı ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi eserin tamamı veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Yorum yapın