85 milyonun ortak başarısı, ortak gururu

Blogger
Blog
TBlog

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türkiye’nin ilk seri üretim yerli ve milli otomobili TOGG’u Konyalılarla buluşturmaya devam ediyor. Meram Belediyesi önünde düzenlenen TOGG toplantısında gençlerin coşkusuna ortak olan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’un kullandığı TOGG ile sahaya çıktı.
“BU ARABA MİLLET OLARAK BAŞARACAĞIMIZ HİÇBİR ŞEYİN OLMADIĞININ GÖSTERGESİDİR”

Gençler tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan Başkan Altay, Türkiye’nin geldiği noktayı göstermek için resmi araç olarak yerli ve milli araç TOGG’u kullandıklarını söyledi.
TOGG’un Türkiye’nin geldiği noktanın en güzel alametlerinden biri olduğunu vurgulayan Başkan Altay, “Bu aslında bir arabadan daha fazlasıdır. Bağlılıkları için herkese çok teşekkürler. Özellikle Cumhurbaşkanımızın iradesi ve kararlılığı; Türk insanının, mühendis ve işçisinin emeği, beş kahramanın başkenti ve bugün gördüğünüz araç bizimle. Allah hepimize nasip etsin. Gençlerimizin çok daha iyi yerlere geleceğine inanıyoruz. Çünkü Türkiye’nin yüzyılı başlamış olacak ve çok daha güzel günler bizi bekliyor olacak.”
“BİRLİKTE BAŞARIYA, BİRLİKTE 85 MİLYONLA GURUR DUYUYORUZ”

28. Dönem Konya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Selman Özboyacı, bunun Türkiye’nin gurur tablosu olduğunu belirterek, “Her vatandaşın gurur duyması gereken, Türkiye’deki 85 milyon insanın ortak başarısı, ortak gururudur.” Elbette Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da, bakanlarımızın da emeği çok büyük. Herkesin emeği değerlidir. Milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
“BUNLARIN HEPSİ GERÇEK”

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “İHA, SİHA, TCG Anadolu gemimiz iniş kalkış yapabilecekleri yere. TOGG zaten burada, yanı başımızda. Bunların hepsi gerçek ve hiçbiri bir model değil. Hepsi şu anda kullanımda. Daha önce hiç yapmadığınız bir şeyi yapıyorsunuz ve bunu dünyadaki çoğu insanla aynı seviyede, hatta onlardan daha iyi yapıyorsunuz. İlki böyleyse, arkadaşından gelecek olanı dört gözle bekliyorum. Milletimize hayırlı olsun” dedi.
TOGG’a yoğun ilgi gösteren gençler, Türkiye’nin ilk yerli ve milli aracını yakında görmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşadı.
Programa; AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, AK Parti Konya milletvekili adayları Muhammed Zeren ve Hümeyra Saçkesen ile Meram AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Dolular da hazır bulundu.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber’in WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yasal Uyarı:

Yayınlanan her türlü haber, köşe yazısı, fotoğraf, dizi yazı ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi eserin tamamı veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Yorum yapın