Bakan Bilgin’den esnafa müjde!

Blogger
Blog
TBlog

AK Parti Ankara İl Başkanı’ndan yapılan açıklamaya göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Ankara Milletvekili Adayı Vedat Bilgin ile AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Ankara Minibüsçüler ve Özel Halk Otobüsçüleri Odası’nı ziyaret etti. .

“Dolmuş ve Otobüs Şoförlerine Gelir Desteği”
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Taksi, minibüs ve otobüslerimizin mülkiyetini yeniden yapılanmayla güvence altına alacağız. Hukuki çalışmalarımız bitti. Otobüs işletmecilerimize gelir desteğini yine artıracağız.Seçimden sonra ücretsiz ulaşım da düzenlemeyi planlıyoruz.

Burada esnafa “Sorunlarınızı çözmek bizim görevimiz” diyen Bilgin, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bu seçim, var olma ya da olmama kararıdır. Bu seçimler seçimsiz gibi. Türkiye’nin düşmanı ABD’dir, Irak’ta ve Suriye’de bu coğrafyayı bölmek, bölmek için silahlı bir suikastçı sürüsü vardır. Karşı.” Bu sürü, ABD projesine karşı, Türkiye’ye sahip. Bağımsızlığını temsil eden Cumhurbaşkanımızdır. Kendileriyle koalisyon yapanlara karşı çıkan bir Cumhurbaşkanımız var. Bizim mücadelemiz Türkiye için verilen mücadeledir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip bugün Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın verdiği mücadeleyi Batı’ya ve emperyalistlere karşı vermektedir. Erdoğan.

“Geçmişe dönük düzenleme ile mülkiyet haklarını güvence altına alıyoruz”
Türkiye’nin kalkınması ve güçlenmesi için esnafın önemli olduğunu anlatan Bilgin, bu kaynağın israf edilmeden değerlendirilmesi gerektiğini anlattı:

“Mülkiyet hakları bunun için güvence altına alınmıştır. EYT’den kaynaklanan şikayetleri giderdiğimiz gibi bu sorunu da çözeceğiz. Bu nedenle taksi, minibüs ve otobüslerimizin mülkiyet haklarını yeniden yapılanma ile güvence altına alacağız. Hakkımız.” İş bitmişti. Otobüs sahiplerimize gelir desteğini bir kez daha artıracağız. Ayrıca seçimden sonra ücretsiz ulaşım konusunda bir anlaşma yapmayı planlıyoruz. Yeni araç alımında sağlanan istisnalardan otobüs işletmecilerimiz de yararlanacak. Sigortalı işçi sorununu da çözdük. 1 gün önceden yapılacak başvurular 1 haftaya yayılacaktır. Bu da esnafımızın ceza almasının önüne geçecek.

Esnafın sıkıntı ve sıkıntılarının çözümünde üzerlerine düşen görevin altını çizen Bilgin, “Durmuş yolcu sorunu dolmuşçu esnafımızın en büyük sorunu. 11 artı 3’ü kural yapacağız. Bu düzenleme ile esnafımız daha rahat edecek.” Ayrıca Dolmuş esnafımız yeni araç alımında KDV’den muaf olacak. Engelli rampası için de provizyonlarımızı yapıp, teknolojisi uygun olmayan araçların yenilenmesini sağlayarak esnafımıza uygun kredilerle destek olacağız. Ayrıca sürücünün sigorta süresini 1 günden 1 haftaya çıkardık. Hiçbir esnafımızın bunu suistimal etmeyeceğini biliyoruz.” ifadelerini kullandı.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber’in WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yasal Uyarı:

Yayınlanan her türlü haber, köşe yazısı, fotoğraf, yazı dizisi ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Proksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi eserin tamamı veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Yorum yapın