Erzurum’daki provokasyona ilişkin 2 PKK’lının konuşması duyuldu.

Blogger
Blog
TBlog

Bakan Soylu’nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:

uyuşturucu operasyonları
Yılda ortalama 260.000 operasyon gerçekleştiriyoruz. Birçok yöntem kullanıyoruz. İçeride personelimiz var. Gizli polislerle çalışıyoruz. MASAK ile yürüttüğümüz operasyonda Ankara’da binden fazla kişinin karıştığı uyuşturucu operasyonunu gerçekleştirdik. Sahada birçok yöntem kullanıyoruz.

Uyuşturucu kullanımı yüzde 9,5 azaldı. Bu, alan yazdırmanın çalıştığını gösterir. Operasyonlarımızda uyuşturucunun yolu değişti. Üç yıl üst üste yirmi iki ton uyuşturucu yakaladık. Tarihimizin en önemli uyuşturucu mücadelesini sürdürüyoruz.

Türkiye’de milyonda 4,1 kişi uyuşturucudan ölüyor. 2 milyon anneye ulaştık. Her uyuşturucu hükümlüsü için anket yapıyoruz. Çocuğu annesi üzerinden kontrol etmeye yönelik bir eğitim programı yaptık.

7 yıldır bununla uğraşıyorum. İlaçta yok etmeye karar verdik. Yüzde 76’sı Doğu’da yakalandı. Ama geri kalanı Batı’da yakalandı. Bütün raporlarımızda bu var. 124.500 terk edilmiş bina tespit ettik. Çoğunu yok ettik. Attığımız her adımın karşılığını alıyoruz. Bugünkü ameliyatımız 8-10 aylık bir ameliyattı.

seçim çalışmaları
Bugün İstanbul’un farklı yerlerindeydim. Harika bir tümsek yakaladık diyebilirim. Bunu sahada çok net gördük. Bu konuda vatandaşlarımızın büyük desteği var. İnşallah pazar günü sandığa yansıyacaktır.

Pazar günü milletimiz, “Karabağ’da attığınız adımlara katılıyorum, Ayasofya’nın açılışına katılıyorum” dedi, “Enerji alanında attığınız adımlara katılıyorum” dedi. şimdi Türkiye’yi gösterecek. Sakarya gaz sahasındaki gazı dün değil bugün üretiyor. Neden bugün Gabar Dağı’ndan petrol çıkarıyor? Dün terördü, içinden çıkamadın. Şimdi onu ararsınız ve arayabileceğiniz gemiyi bulursunuz ve üzerinde kırmızı bayrak vardır. Bütün bunlar Türkiye’nin iradesinin kanıtıdır.

ABD ve Avrupa ne istiyor? Türkiye buraya karışmasın diyor. Jeopolitik nedenlerle Kemal Bey’e biraz desteğe ihtiyacımız olduğunu söylüyor. Burada artık her şey çok net. Kuzey Irak’ta, Kuzey Suriye’de Mehmetçikleri çekerseniz… Bize karşı olan ittifak çekelim diyor. Çektiğinizde Hakkari ve Şırnak’taki petrolden bahsedebilir misiniz? Bunu yaparsanız teröristler içeri sızar. Bir terör devleti olacak. Her şeyi değiştireceksin. Ortağı PKK bile her şeyi değiştireceğiz diyor.

ABD planı aynı. Batı basınının müdahil olmasının nedeni ABD planının uygulanmasıdır. Sundukları muhtırayı düzeltmesi için bir büyükelçi bulmaya çalıştılar.

Kılıçdaroğlu, 17-25 Aralık’ın bir kumpas olduğunu ve böyle bir kumpas beklediğini söyledi. Ondan önce ne yapıyordu? Ses kayıtlarını oynattı. Kılıçdaroğlu’nun açıklamasını hikmetli bir açıklama olarak değerlendirmek doğru olmaz. Güvenilemeyecek bir tarz ortaya koyuyor. Yalan üzerine kurulu bir sistem yürütmeye çalışıyorlar.

Batı basınının manipülasyonu
1960’tan sonra Türkiye’de sisteme Batı girdi. Tayyip Erdoğan bütün bu Batılı sızmaları tasfiye etti. Batı artık kendi bedenini açmaya başladı. Yüz yıllık istikrar, 2023 seçimlerini kazandığımız an başlar. Bunu görüyorsun. ABD büyükelçisinin kontrol etmek istemediği hiçbir seçim yoktur.

Daha önce bu manşetler Menderes ve Atatürk için de atılmıştı. Atı kim alırsa Üsküdar’ı geçeceğini gördüler. Türkiye’nin mevcut jeopolitik tercihlerinin bizim çıkarlarımıza uygun olmadığını söylüyorlar. 300 milyar doları kimden buldunuz? Londra tefecilerinde bulabilirsin. Türkiye Amerikan mandasını kabul etmedi. 104 yıldır bunun intikamı alınmaya çalışılıyor. Herkes her şeyin farkında.

CHP’ye vermek istedim ama birçok kişinin Kılıçdaroğlu’nun PKK ile bağlantısı olduğunu görünce ona oy vermem dediğini gördüm.

terörle mücadele
Türkiye dehşet oyununu deşifre etti. Doğu ile Batı arasındaki mesafe eskiden çok açıktı. Tayyip Erdoğan o mesafeyi kapattı. Batıda olan doğuda da vardır. Tayyip Erdoğan bunu her açıdan ele almış durumda.

Son 6 yılda ülkedeki terörist sayısı yüzde 96 azaldı. Türkiye’de sadece 85 terörist kaldı. Bugün Karadeniz’de terörist yok. Cudi Dağı’nda terörist yok. Amanos’ta terörist yok. Cilo Dağı, Gabar tertemiz.

Kılıçdaroğlu’ndan Kandil açıklaması
Kandil’i seçime getiriyorlar. Kandil şu anda kampanya yürütüyor. Kandil’in istediği seçim sonuçları alınırsa terörle mücadele biter. Kandil’in açıklamaları HDP’yi güçlendirmeye hizmet ediyor. Samimiyetsizliğini her yerde ortaya koyuyor. CHP bu PKK ile çalışan adamlarını tasfiye edecek. Seçimi kaybedecek ve tasfiye edileceksiniz.

Erzurum’da mitingde gerginlik
Seçim olayları bir önceki dönemin altında. Bu süre zarfında toplam 205 olay meydana geldi. Geçen seçim dönemine göre bir düşüş yaşandı. Her türlü önlemi alıyoruz. Sivil itaatsizlik eylemleriyle seçim kurallarını bozmak istiyorlar. Bu resmen aldatmaktır. İnsanların gözünde yalan söylüyorsun.

İstanbul bir saniye boşa harcanacak bir yer değil. O gitti. Türkiye’nin en başarısız belediye başkanı. İstanbul’a ne yaptı? Erzurum’da provokasyonu yapan Ekrem İmamoğlu’dur. Erzurum’daki provokasyona ilişkin 2 PKK’lının konuşması duyuldu.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yorum yapın