Ayasofya’nın minarelerinde ezan sesi susmayacak

Blogger
Blog
TBlog

İstanbul AK Parti Milletvekili Adayı Kurum, Ümraniye Nikah Salonu’nda düzenlenen kahvaltı programında Sivaslılarla bir araya geldi.

Burada Aşık Veysel’in “Ölümsüz olmak istiyorsan dünyaya bir eser bırakırsın” sözlerinden ilham alan kurum, Zara’dan Kangal’a Sivas’ın her yerine hizmet verdiğini ve eserler ürettiğini söyledi.

Sivas’ta yapılan yatırımları anlatan kurum, “Toplam yatırım değeri 1.8 milyar lira olan 30 dev fabrikamızı Sivaslı kardeşlerimize bağışladık. Sivas’ta 218 milyon liralık yatırımla milletimizin bahçesini buluşturduk.” İlk fidanları ile Sivas’a yakışır bir yer ortaya çıktı. “Kale ve Kale projemizin yeni etabına başladık. Yine 1,6 milyar liralık yatırımla Yenimahalle’deki 746 sosyal konutumuzun anahtarlarını teslim ettik.İçme suyundan yol yapımına, sosyal tesislerden güneş enerjisi santrali yapımına, kamudan kamuya ait 28 fabrikamızın açılışını gerçekleştirdik. binalardan apartmanlara.” ifadesini kullandı.

Sivas’ta yatırım değeri 429 milyon lira olan 9 farklı proje ve 500 konut, cami, ticaret merkezi, devlet dairesi ve sosyal tesis inşaatlarının Sivas’ta da devam edeceğine işaret eden Kurum, sözlerine şöyle devam etti:

“Bir yandan “İlk Evim İlk İşim İlk Ülkem” projemiz kapsamında 2.700 konut, 200 işyeri ve 13.500 daire olmak üzere 8 ülke ve toplam büyüklüğü 2,3 milyon olan projelerimizin hak sahiplerini belirledik. Sivas’ta metrekare Eski Stadyum, Kadıburhanettin ve Şarkışla’daki millet bahçelerimizin inşaatını tamamlayarak sizlerin hizmetine sunduk. Zara Kızılırmak’ın, Eğriçimen’in inşaatına devam ediyoruz ve geçen ay ilk fidanlarını diktiğimiz Millet Bahçesini bu yıl bitirmeyi umuyoruz. Seyfebeli ve Yüceyurt’ta da millet bahçelerimizi tamamlayacağız. En kısa sürede inşaata başlayacağız. İnşallah bu “Millet Bahçeleri, şehrimiz için yeni bir nefes alma alanı olacak ve cesur gençlerin spor yaptığı, dinlendiği ve aileleriyle vakit geçirdiği bir merkez haline gelecek.”

Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde ve vizyonunda Sivas için eserler ürettiklerini vurgulayarak, Sivas halkına aydınlık bir gelecek hazırladıklarını ifade etti.

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nde Pazar günü düzenlenen mitingin sloganının “Türkiye size emanet” olduğunu hatırlatan kurum, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 85 milyonluk Türk ailesi ve Sivas halkına emanet olduğunu belirtti.

“Ayasofya’nın minarelerindeki ezan sesleri susmuyor”
Fethin simgesi olan Ayasofya-i Kebir Camii-i Şerif’in zincirlerini kırdıklarını hatırlatan Bakan Kurum, şunları söyledi:

“Ama birileri Ayasofya Camii’mizi tekrar müze yapmak istiyor. Buradan birlikte haykırıyoruz. Ayasofya’nın minarelerindeki ezan sesleri susmayacak. Ayasofya’nın sesi 7’sinde yankılanacak.” İstanbul Tepeleri Sonsuza Dek. Bu ezanı kimse susturamayacak. Onu esaretten kurtaran Cumhurbaşkanımızı canımızla, canımızla, gönlümüzle mi koruyacağız? Terör örgütlerine güvenen kaybeder Siyasi servetini kaybederse Yasin Börü’nün annesi kazanır. Eren Bülbül’ün annesi kazanacak. Aybüke hocanın annesi kazanır.

Murat Kurum, 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tekrar kazanması halinde kimsenin kaybetmeyeceğini açıklayarak, Türkiye’nin yüzyılını 85 milyondan fazla insanı kazanarak başlatacaklarını söyledi.

Programa milletvekili adayları, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Sivaslı Hemşehriler Derneği üyeleri ve vatandaşlar katıldı.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber’in WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yorum yapın