Seçim günü hava nasıl olacak?

Blogger
Blog
TBlog

Macit, 14 Mayıs Pazar günü Cumhurbaşkanlığı genel seçimleri ve 28’inci dönem TBMM seçimleri yapılırken beklenen hava durumu hakkında bilgi verdi.

Macit, son değerlendirmelere göre yarın yurdun büyük bir bölümünde yağış beklendiğini belirterek, “Yağmurun yerel olarak İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısında, Kahramanmaraş, Malatya civarı ve İç Anadolu’nun doğusunda yer yer kuvvetli olmasını bekliyoruz. Vatandaşlarımız sel ve su baskınlarına karşı tedbirli. Biz de bunu istiyoruz.”

Macit, 13 Mayıs Cumartesi günü iç kesimlerde devam eden yağışlı havanın ardından yurt dışına çıkacağını belirterek, şunları söyledi:

“Pazar günü özellikle Doğu Karadeniz ve Doğu Doğu Anadolu dışında yağış beklemiyoruz. Yani Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Erzurum, Kars, Van, Ağrı çevrelerinde yağış bekliyoruz. Olacak.” Diğer bölgelerde yağış yok. Genelde parçalı bulutlu bir hava bekliyoruz.

16 Mayıs Salı gününden itibaren hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerine çıkacak.
Macit, 14 Mayıs hava sıcaklıklarıyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Pazar gününe kadar hava sıcaklığı mevsim normallerine yakın seyredecek. Pazar gününden itibaren sıcaklıklar artacak. Yer yer mevsim normallerinin üzerinde ama Pazar gününe kadar mevsim normallerine yakın bir hava bekliyoruz. Salı gününden itibaren hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerine çıkacak.” Ankara’nın parçalı bulutlu (21), Ankara’nın parçalı bulutlu (23), İzmir’in parçalı bulutlu, hava sıcaklığının ise yaklaşık 24 derece olması bekleniyor. .
Macit, deprem bölgesi ile ilgili olarak şunları söyledi: “Pazar günü deprem bölgesinde yağış beklemiyoruz. Orada da hava sıcaklığı yine normal mevsimsel aralıkta olacak. 20 derecenin üzerinde değerler göreceğiz büyük ihtimalle.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber’in WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yasal Uyarı:

Yayınlanan her türlü haber, köşe yazısı, fotoğraf, yazı dizisi ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Proksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi eserin tamamı veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Yorum yapın