Türkiye, Balkanlar’daki öğrencilere burs imkanı sunacak

Blogger
Blog
TBlog

Türkiye’nin Tiran Büyükelçisi Tayyar Kağan Atay burs programı hakkında bilgi verdi.

Mesleki eğitim programlarına Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, İstanbul, Konya ve Ordu’da başvuru yapılabileceğini kaydeden Atay, “Teknik kalitesi yüksek mesleki eğitim isteyen ve bunu sürdürmek isteyen Arnavut gençleri ve Arnavut kardeşlerimi davet ediyorum. çok geçerli.” Burada başvurabileceğiniz alanlar. Bu iyi bir fırsat. Sadece Arnavutluk’a değil, Bosna Hersek, Bulgaristan, Karadağ, Kosova, Kuzey Makedonya ve Sırbistan vatandaşlarına da açık olacak, bu nedenle Balkanlar’da bir fırsat sunuyoruz.”

“8. sınıflar başvursun”
Atay, 8. sınıfı bitirenlerin buraya başvurmalarını istedi ve konaklama, Türkiye’deki sağlık giderlerinin, ilk gidiş geliş biletlerinin, günlük ve eğitim masraflarının tamamının Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından karşılanacağını söyledi.

Başvurular 26 Mayıs’a kadar devam ediyor.
Burs programına başvurular 26 Mayıs’a kadar devam ediyor.

Başvurular www.tbbs.turkiyeburslari.gov.tr ​​adresinden yapılabilir. Burs programı kapsamında 4-9 Haziran tarihleri ​​arasında Arnavutluk’ta Arnavutça yazılı sınav yapılacaktır.

Başvuru sürecinin adımları ve programları hakkında bilgi için www.mtegm.meb.gov.tr ​​ve www.ytb.gov.tr ​​adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Tiran Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği e-posta adresi, [email protected]​​veya www.tiran.meb.gov.tr​​ adresinden bilgi talep edilebilir.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Elektrik ve Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri, Madencilik Teknolojisi, Makine ve Tasarım Teknolojisi, Tarım, Yenilenebilir Enerji Teknolojileri ve Yiyecek-İçecek alanlarında burs olanakları sunuyor. Hizmetler.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber’in WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yorum yapın