İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılarda ölü sayısı 31’e yükseldi

Blogger
Blog
TBlog

Gazze Sağlık Bakanlığı, İsrail’in bölgeye yönelik saldırılarının dört günlük özetini açıkladı. Açıklamada, İsrail saldırılarında 6’sı çocuk 3’ü kadın 31 Filistinli’nin hayatını kaybettiği, 32’si çocuk 17’si kadın olmak üzere 93 Filistinli’nin öldürüldüğü belirtildi. Yaralanmalar kaydedildi.

İsrail’in Filistinli gruplara yönelik hava saldırıları ve roket atışları devam ediyor.

İsrail’in Gazze Şeridi’nin güneyine yönelik hava saldırıları bugün de devam etti.
İsrail’in sabah saatlerinde düzenlediği hava saldırısında Filistinli “Beşir” ailesine ait bir ev tamamen yıkıldı.

Ancak silahlı Filistinli gruplar, saldırılara Gazze sınırındaki Yahudi yerleşim yerlerine roket atarak karşılık verdi.

Ne oldu?
İsrail’in “idari tutukluluk” uygulamasına karşı başlattığı açlık grevinin 87. günü olan 2 Mayıs’ta Filistinli tutsak Hıdır Adnan’ın cezaevinde yargılanmadan hayatını kaybetmesi bölgede tansiyonu yeniden tırmandırdı. Gazze’den İsrail’e doğru roketler atıldı ve İsrail ordusu Gazze’ye hava saldırısı düzenledi. Bölgedeki gerilim 24 saat sonra ateşkese yol açtı.

Ancak 9 Mayıs Salı günü İsrail ordusu, İslami Cihad hareketinin liderliğini hedef aldığını iddia ederek abluka altındaki Gazze Şeridi’ne bir saldırı başlattı.

İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılarda ölenler arasında beş üst düzey İslami Cihat yetkilisi de bulunuyor. Filistinli gruplar bu saldırılara Gazze’den İsrail’e yüzlerce roket ve havan topu atarak karşılık veriyor.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber’in WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yasal Uyarı:

Yayınlanan her türlü haber, köşe yazısı, fotoğraf, yazı dizisi ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Proksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi eserin tamamı veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Yorum yapın