Putin’e saldırırsan sana veda etmem

Blogger
Blog
TBlog

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Gençlik STK Platformu’nun İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlediği “Güçlü Yanım Türkiye” konulu “Türkiye Gençlik Zirvesi”ne katılarak bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Türkiye Gençlik Zirvesi’nin başarılı geçmesini, ülkemize ve gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Bu muhteşem salonun yapılışını birkaç cümle ile anlatmak isterim. Burası ben belediye başkanıyken yapıldı. 150 kişilik bir salondu. Daha iyisini yaparız dedim. Sonra sözde sanatçılar konuşmalar yapmaya başladılar, “O yıkar, bu yapmaz” dediler, sadece onu değil, İstanbul’un en büyük kongre merkezini de yapacağız dedim. Yerin 40 metre altına indik, İstanbul Kongre Merkezi’ni o yaptı. 3800 kişilik salon olarak yapılmıştır. Ama inşa edildikten sonra teşekkür edemediler. Şimdi de sözde sanatçılar tarafından aynı şekilde aşağılanmaya devam ediyorlar. Bu vatan için hayatında çivilenmiş ağaç yoktur. Pek çok ahlaksız resimle para kazanmaktan başka seçeneğiniz yok.

“Siz yanımızda olduğunuz sürece kimse bizim bileklerimizi bükemez”
Bizi daha çok çalışmaya iten bu aşktır. Gerekirse bizi yedi düveye meydan okumaya götüren cesaret budur. Siz böyle yanımızda olduğunuz sürece kimse bizi bükemez.

Kardeşlerim, güçlü yanım olan Türkiye’yi incelemenin gençlerimize yeni ufuklar açacağına inanıyorum. Bu yıl bilim, teknoloji ve beden eğitimi dallarında ödül alan öğrencilerimizi tebrik ederiz. Gerekli desteği sağlıyoruz.

TEKNOFEST gençliğini tanıtmaya çalışan kurumlarla çalışacağız. Bilime, teknolojiye ve sorulara ilgi duyan gençler TEKNOFEST’e akın etti.

“KIZILELMA şu anda F16’ların üzerinde yaşadığı bombaları taşıyabilecek kapasitede.”
İHA, SİHA yetmedi AKINCI geldi. Yurt dışından da siparişler geldi. Sonra KIZILELMA oldu. Bunlar elbette insansız savaş uçaklarıydı. KIZILELMA şu anda F16’ların yaşadığı bombaları taşıyabiliyor.

TEKNOFEST’e bu yıl 2,5 milyon genç akın etti. Peki gençler dikkat edin bu ülkede muhalefet neden BAYKAR’a saldırıyor? Güzel ürünümüz takdim edildi. Acaba neden sindirip saldıramıyorlar?

“Öğretmenimiz devrim arabası yaptı, biz de devrim arabası yaptık”
Bunun üzerine Erbakan hocamızın da yaptığı devrim niteliğindeki arabaya saldırdılar. Öğretmenimiz devrim arabasını biz de devrim arabasını yaptık.

Her yaştan gencimiz inandıktan, çalıştıktan ve hayal ettikten sonra neler başarabileceklerini gördüler. Son teknoloji ürünleri her geçtiklerinde ülkelerine, başarabileceklerine inandılar ve güven kazandılar.

Yıllardır bu ülkenin evlatlarını psikolojik esarete mahkum edenlerin zincirleri kırılıyor. Başkalarını taklit etmeye çalışmak yerine, çalışırsam bunu yapabilirim diyen herhangi bir genç, geleceğimiz için büyük bir değerdir.

Türkiye Gençlik STK’ları Platformu’nda işbirliği yapan kurumlarımızın çalışmalarına da buradan bakıyoruz. TEKNOFEST gençliğinin yetişmesine de katkı sağlıyorlar. Her birinize teşekkür ederim.

TEKNOFEST’e saldıranlarla, gönüllü kuruluşlarımızı hedef gösterenlerin aynı çevreler olması elbette tesadüf değil. FETÖ ve bölücülerle güç birliği yapmaktan çekinmeyenler ile tribünlerden derneklerimizi tehdit edenler aynı zümredir.

LGBT gibi sapkın yapıları destekleyenlerle onlara iftira atanlar aynı kaynaktan besleniyor.

“LGBT, Cumhur İttifakı’na sızamaz”
LGBT Halk İttifakı’na sızamaz. Aile kurumunun kutsallığına inanıyoruz. Gücümüzü buradan alıyoruz.

Anayasa değişikliği teklifimizi sunduk. Seçimden sonra hedefimiz bu değişikliği yapmaktır.

STK’larımızın sindirilmesine, sindirilmesine izin vermedik. Ülkemiz, milletimiz ve gençlerimiz için doğru olanı yapmaya çalıştık. Bundan sonraki süreçte de aşkla çalışmaya devam edeceğiz ve “Durmayın, devam edin” diyeceğiz.

Sevgili gençler, 14 Mayıs’ta çok kritik bir seçim yapacağız. Bu seçimlerin önemi özellikle dergilerin ön sayfalarında yurt dışından yapılan açıklamalarda verilen mesajlarda çok net bir şekilde görülmektedir.

“Sayın Kemal Rusya’ya saldırıyor”
Bay Kemal Bey Rusya’ya saldırır. Biden, “Erdoğan yenilmeli” rekorunu kırdı. Dosyalarda var. Ama çaresizsin. Çünkü Biden bunu söylediğinde “Biden neden böyle dedi” demedim. Ancak ben Biden’ı senden çok önce tanıyordum.

Ama şimdi Putin’e saldırırsanız, üzgünüm, bunu kabul etmeyeceğim. Çünkü Rusya ile ilişkilerimiz Amerika ile olan ilişkilerimizden aşağı değildir.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber’in WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yorum yapın