“Özel Hastanelere İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” yayımlandı

Blogger
Blog
TBlog

“Özel Hastaneler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” ve “Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Her iki yönetmelikte de yapılan değişikliklerle asistan hekimlerin özel hastanelerde ameliyat yapabilmesi kolaylaştırılmaya çalışılıyor.

Yönetmelikte yapılan değişikliklerle, asistan hekimler, ameliyat yapabilecekleri özel sağlık kuruluşu olmadığında veya kontenjan dolduğunda, bakanlık onayı ile diğer illerdeki özel sağlık kuruluşlarında ameliyat yapabilirler.

Muayenehanenin faaliyet gösterdiği ilde ilgili iş kolunda hizmet verebilmesi için, bu Yönetmelikte belirtilen sınırlamalar veya gereklilikler nedeniyle, muayenehanede çalışabileceği uygun özel sağlık kuruluşunun bulunmaması halinde sözleşme yapılabilir. yakın bir ilde planlama yapmak üzere Bakanlıkça kurulacak ilgili komisyonun görüşü alınarak sözleşme yapmak.

Yönetmelikte ayrıca poliklinik oda standardı, araç-gereç, personel ve ruhsatlandırma işlemlerine ilişkin uygulama değişiklikleri de yer aldı.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber’in WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yasal Uyarı:

Yayınlanan her türlü haber, köşe yazısı, fotoğraf, yazı dizisi ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Proksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi eserin tamamı veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Yorum yapın