Türkiye’de yoğun bir temyiz süreci yok.

Blogger
Blog
TBlog

Yabancı oyların sayımının yapıldığı ATO Kongresi’nde gazetecilere açıklamalarda bulunan Yavuz, yabancı oy sayımının yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Yavuz, ATO Kongresi’nde çalışmaların rutin olarak devam ettiğini belirterek, “Burada partilerin gözlemcileri, temsilcileri, veto görevlileri, YSK görevlileri, sandık başkanları var ve komiteler tam donanımlı. Sayımlar son derece düzenli bir şekilde yapılmaktadır. Sonucunu hep birlikte göreceğiz” dedi.

İtirazlar sorulduğunda Ali İhsan Yavuz şunları söyledi:

“Bu durumu vurgularken bir kısmını söylüyorum. Türkiye’de yoğun bir temyiz süreci yok. Aslında belki ondan sonra protokoller arasında bir çelişki varsa mesela bizim kendi sayım cetvellerimiz var, aslında sayımlar var.” Ama aynı zamanda ıslak imzalı protokoller var, iki dakika yaptı, birleşme protokolü üç dakika… Bütün bu protokoller arasında herhangi bir farklılık olduğu sürece taraflar ileride itiraz edecekler. Mesela cumhurbaşkanlığının yarın saat 17.00’ye kadar süresi var ki böyle bir şey hemen gerçekleşsin. Şu anda sandık dışında seçim kurullarına yapılacak başvuruları hazırlıyoruz.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber’in WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yasal Uyarı:

Yayınlanan her türlü haber, köşe yazısı, fotoğraf, yazı dizisi ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Proksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi eserin tamamı veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Yorum yapın