Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim mesajı

Blogger
Blog
TBlog

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından seçimle ilgili açıklamalarda bulundu.

Erdoğan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Tarihimizin en yüksek katılımlı seçimlerinden biri olan 14 Mayıs seçimleri, aziz milletimizin özen ve öngörüsüyle, demokrasimize yakışır bir şenlik havasında gerçekleştirilmiştir.

Ulusumuz; Kandil, Pensilvanya, sosyal medya kanalları ve yabancı dergi kapaklarının siyasi manipülasyonlarına rağmen özgür iradesine sahip çıktı.

Sonuç ne olursa olsun 14 Mayıs seçimlerinin kazananı Türk demokrasisi ve 85 milyonluk Türk milleti olmuştur.

“Milletimiz, çoğunluğu Cumhur İttifakı’na vererek güvenini teyit etmiştir”
Milletimiz, 27 milyonu aşkın oy ve yüzde 49,51 oyla Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Cumhur İttifakı’na çoğunluğu vererek, bize ve ittifakımıza olan güvenini bir kez daha teyit ederek bize büyük bir teveccüh gösterdi. buraya inandıklarını ve geleceklerini gördüklerini.

14 Mayıs’ta özgür iradesini kullanarak oy kullanan tüm vatandaşlarıma ve yurtdışındaki 56 milyon insanımızın her birine değerli oyları ve demokrasiye katkıları için teşekkür etmek istiyorum.

Türkiye dün gösterdiği olgunlukla dünyanın en ileri demokrasi kültürüne sahip ülkelerinden biri olduğunu gösterdi.

Yüksek Seçim Kurulu’nun açıklamalarına göre en yakın rakibimiz ile aramızdaki 2,5 milyon oy farkına rağmen Cumhurbaşkanlığı seçimi yarım puandan az farkla ikinci tura kaldı.

“Umarım tarihi bir başarıya imza atabiliriz”
Millet iradesinden başka güç tanımamış, milletin çizdiği çizgiden sapmamış bir siyasetçi olarak, o iradenin sandıkta tecelli etmesine saygı duyuyoruz.

28 Mayıs’a kadar hiç durmadan koşarak, dinlenerek ve aşkla koşarak aziz milletimize karşı sorumluluğumuzu yerine getireceğiz.

28 Mayıs seçimlerinden galip çıkacağız, 14 Mayıs’ta ulaştığımız seçmen kontenjanını artıracağız ve inşallah tarihi bir başarıya imza atacağız.

Yüzyıl Türkiye vizyonumuz doğrultusunda 28 Mayıs için çalışmalara başladık ve “Durma, devam et” diyoruz.

Hangi siyasi partiyi severse sevsin tüm vatandaşlarımın sesini istediğimizi ifade etmek istiyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber’in WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yorum yapın