Evlilik teklifini reddeden Emine Hemşire’yi öldüren sanık hapis cezasına çarptırıldı.

Blogger
Blog
TBlog

Karaman’da evlenme teklifini reddeden hemşireyi tabancayla öldüren sanık hakkında müebbet hapis cezasının artırılması talebiyle dava açıldı.

Hemşire Emine Ay’ı öldüren Hüseyin B. ile sanığa yardım ettiği iddia edilen Bayram S. hakkında Karaman Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianame Karaman 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Hüseyin B. “kadını kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet, silahı sağlayan Bayram S. ise “kadın kasten öldürme suçuna yardım etmek”ten 15 yıldan 20 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor. hapishane Sanıklar hakkında hazırlanan iddianamede ifadeler, olay yeri inceleme raporu, adli tıp raporu, doktor raporu, telefon soruşturma raporu, kolluk raporu, ölüm belgesi ve otopsi raporu yer aldı. Hüseyin B, iddianamedeki ifadesinde, akrabası Emine Ay’ı çocukluğundan beri platonik olarak sevdiğini söyledi.

“Konya’dan Emine yüzünden Karaman’a geldim”
Hüseyin B., ailelerin bu duruma itiraz etmesi üzerine Ay’ın kendisiyle görüşmek istemediğini ifade ederek, “Beni tüm sosyal medyadan engelledi. Olay günü Konya’dan Karaman’a Emine ile görüşmeye geldim. Emine beni reddederse diye yanımda getirdiğim silahı kullandım. İntihar etmek istedim. Karaman’a geldikten sonra çiçek yaptırdım. Emine’nin yanına gittim ve kapıyı kapattım. Bana ‘Ne yapıyorsun burada?’ diye sordu. Sordu, beni umursamadı. Ona verdiğim çiçeği kabul etmedi. Sonra, “Dünyada görüşemeyeceğimize göre, ahirette buluşacağız” dedi. “Cebimden tabancayı çıkarıp iki el ateş ettim. Yardım istemek için kalktığımda tekrar ateş ettim. Sonra kendimi iki kez vurdum.”

“Bana iki el ateş etti”
Hastanede yaşamını yitiren hemşirenin ifadesinden ağır yaralanarak 6 aylık yaşam mücadelesini kaybeden Emine Ay, Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan olay sonrası ifadesinde şunları söyledi: 2018’de sosyal medyada benimle evlenmek istediğini söyleyen mesajlar göndermeye başladı. Bunu aileme de söyledim. Nihayet 2022 Mart ayında Karaman’da çalıştığım yere geldi. Bir şeye ihtiyacın olursa arayabileceğimi söyledi ve gitti. Olay günü zanlı odaya girdi. “Burada ne yapıyorsun?” diye sordum. “Neden geldiğimi biliyorsun.” “Elindeki çiçeği masanın önündeki komodinin üzerine bırakmış. Çantayı koltuğun üzerine sırtına koydu. Onu istemediğimi söyledim. Peluş oyuncak ayıyı cebinden çıkardı ve bir kenara koydu. Sonra cebinden silahı çıkardı ve bana iki el ateş etti. “Yardım et” dedi ve ayağa kalkmaya çalışırken tekrar ateş etti.”

“Çocuğumun hayalleri vardı, yeniden atandı”
“Çocuğumun canını aldılar” Baba Mehmet Ay, kızının genç yaşta hayatını kaybettiğini söyledi. Ağrısının çok büyük olduğunu anlatan Ay, “Ağrıları giderek azaldı ve çocuğumuzu organ yetmezliğinden kaybettik. Sanıkların en ağır cezayı almasını istiyoruz. Çocuğumuz geri gelmeyecek ama en azından bunun gibi olaylar bir daha olmayacak. Yeni atanmıştı, heyecanlı ve hayat doluydu. Hayalleri vardı. Çocuğumu hayattan aldınız.” ifadesini kullandı.

“Bir daha asla benimle olmayacak”
Kızının mezarı nedeniyle üzülen anne Havva Ay, oğlunun mezarını her gün ziyaret ettiğini söyledi. Anneler Günü’nde kızının Karaman’da görev yapan meslektaşlarının kendisini ziyaret ettiğine işaret eden Ay, “Katilin en ağır cezayı çekmesini, çocuğumun burada rahat uyumasını istiyorum.” diyen Ay, arkadaşlarının Anneler Günü’nü kutladı. isminde. – 24 Ekim 2022’de Karaman Cumhuriyet Mahallesi Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nda bulunan Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi’ne gelen Olay, Hüseyin B. (29), hemşire Emine Ay’ı (27) tabancayla yaralayarak onunla birlikte intihara teşebbüs etti. aynı silah

Konya’ya sevk edildi.
Tedavisi tamamlanan Hüseyin B. tutuklandı. Ağır yaralı olarak Karaman’dan Konya’ya sevk edilen Ay, tedavi gördüğü hastanede 13 Nisan’da hayatını kaybetti.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber’in WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yorum yapın