Gittiği her yere kedisi Slyvia’yı “omzunda” taşıyor

Blogger
Blog
TBlog

Bursa’da özel bir ilaç şirketinden emekli olan 63 yaşındaki Erçetin, 2014 yılında sokakta bir aylık dişi kedi buldu.

“Slyvia” adını verdiği kediyi sahiplenip çoğu yere arabayla götüren Erçetin, 2018’de üniversite kazanan oğlunu okutmak için memleketi Eskişehir’e taşındı.


İki yıl önce kedisini omzunda taşımaya alışan Erçetin, bu süre zarfında Slyvia ile Bursa, Balıkesir, Uşak, Kütahya, Afyonkarahisar, Aydın, Denizli, İzmir gibi şehirleri bisikletle geziyor.

Erçetin, günlük işlerini tamamladıktan sonra kazağını giyen Slyvia’yı omzuna alır ve bisikletiyle şehir merkezine ve parklara gider.

Hava kararmadan onlarca kilometre kat eden Erçetin, pedal çevirirken can dostunu da yanından ayırmıyor.“Slyvia benim gibi bir gezgin oldu”
Tepebaşı Mahallesi Yeşiltepe Mahallesi’nde yaşayan Mustafa Rahmi Erçetin, Slyvia ve diğer kedisi Lisa ile 9 yıldır yaşadığını söyledi.

Kedilerin özgür ruhlu varlıklar olduğunu vurgulayan Erçetin, “Onların bu türden canlılar olmaları bizi Slyvia ile gezmeye sevk etti. İki yıl önce sepete koyduğum Slyvia ile bisiklet sürerken birden omzuma indi. “Slyvia, yerini buldun” dedim. İki yıldır omzumda taşıyorum. Kediler bir süre sonra sahipleri gibi olurlar. Slyvia’ya benim gibi bir gezgin deniyordu.

Erçetin, kedisi için giydiği kazağı bir arkadaşının ördüğünü söyledi.
Erçetin günlük rutinini şöyle anlattı:


“Öğle vakti bisikletlerimizle şehir merkezine doğru yola çıktık. Bisikletimi park ettikten sonra Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Caddesi ve Adalar gibi yerleri geziyoruz. Onu gördüklerinde gülümserler.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber’in WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yasal Uyarı:

Yayınlanan her türlü haber, köşe yazısı, fotoğraf, yazı dizisi ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Proksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi eserin tamamı veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Yorum yapın