Konya Uluslararası Türk Tiyatrosu Üreten Ülkeler Festivali’nde 9 oyun sergilenecek

Blogger
Blog
TBlog

Konya Devlet Tiyatrosu Müdürü Yaşar Özboz, tiyatro binasında düzenlenen toplantıda, festivalde bu yıl Azerbaycan, Kazakistan, Kosova ve İran’dan tiyatro topluluklarının yanı sıra Diyarbakır, Ankara ve Erzurum Devlet Tiyatrolarının yer alacağını söyledi.

Toplam 8 takımın 9 oyun sahneleyeceğini kaydeden Özboz, “Üç sahnede 19 oyun sergileyerek festivali büyük bir kutlamaya dönüştürmekten mutluluk duyacağız.”


Ev sahibi ülke olarak Türkiye’den Özboz’un Ankara Devlet Tiyatrosu’ndan “Meraklılara Böyle Masal”, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’ndan “Saklı Gün” ve Erzurum Devlet Tiyatrosu’ndan “Ana-Hall”. Tiyatro. ve “Dünyanın Antik Çağında”. Oyunları yöneteceğini belirtti.

Özboz, Kazakistan’ın “Üçüncü Richard” ve “Tekeburkak”, Kosova’nın “Mülteciler”, Azerbaycan’ın “Ana Kaz” ve İran’ın “Birkaç Gün Önce” ile festivale renk katacağını söyledi. Türkiye’nin dört bir yanından 140’tan fazla tiyatro grubunu bir araya getirdiğine dikkat çekti.
Özboz, kültürel kaynaşma ve etkileşime olanak sağlaması açısından uluslararası platformda adından söz ettiren festivalin 30 Mayıs’ta sona ereceğini söyledi.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber’in WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yasal Uyarı:

Yayınlanan her türlü haber, köşe yazısı, fotoğraf, yazı dizisi ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Proksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi eserin tamamı veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Yorum yapın