Tekirdağ camiasına büyük ayıp!

Blogger
Blog
TBlog

Sözleşmeye göre depremzedeler 13 Şubat – 13 Ağustos 2023 tarihleri ​​arasında tesiste kalacaktı.

Tekirdağ Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal imzalı 16 Mayıs 2023 tarihli yazıda, afetzedeler için geçici barınma hizmetinin 21 Mayıs 2023 tarihinde durdurulmasına karar verildiği belirtilerek, AFAD’dan gerekli tedbirlerin alınması istendi.

Depremzedeler şokta

Otelde kalan depremzede bu ani karara çok üzüldü. Sokakta kalmamak için bir kez daha seslerini duyurmaya çalıştılar. Hükümet derhal harekete geçti.

Depremzedeler AFAD’a emanet

Olayların ardından Tekirdağ Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne gönderilen AFAD Başkanı Yunus Sezer imzalı yazıda, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle korunmaya ihtiyaç duyan afetzedelerin giderlerinin Tekirdağ’dan alındığı belirtildi. Bugüne kadar Büyükşehir Belediyesi tarafından devredecek, ancak afetzedeler için geçici barınma hizmeti durdurulacaktı. yapıldı.

Depremzedelerin milletin ve devletin emaneti olduğu belirtilen yazıda, “Asırlık afetzedelerin tüm barınma ve diğer ihtiyaçlarının güvenildikleri duyarlılıkla karşılanması” çağrısında bulunuldu. ve bedelini ödemek kaydıyla misafirlerimizin diledikleri zaman kalabilmeleri için otel temin edilecektir.”

belediye görüşü

Tekirdağ Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “İlimize gelen depremzedelerimizin beklenenin çok üzerinde olması ve Cumhurbaşkanlığı’nın Resmi Gazete’de yayımladığı 5 milyon TL sınırı nedeniyle öngörülen süre erken dolmuştur. .” .” ifadesi kullanılmıştır.

Açıklamada şunlar belirtiliyor:

“Depremde misafirlerimizin konaklama yerini değiştirmekle ilgili sorun, Mayıs ayında bu limitlere ulaşılmış ve sözleşme bedeli kesinleşmiştir. Yönetim Kurulu ve AFAD’a bilgi verilerek, koordineli bir şekilde otellerden AFAD konaklama tesislerine nakledilmeleri sağlanacaktır.

Tekirdağ Valiliği açıklama yaptı

Tekirdağ Valiliği’nden yapılan açıklamada, AFAD ve diğer kurumların geçmişte olduğu gibi depremzedelerin yanında olmaya devam edecekleri belirtilirken, afetzedelerin her türlü ihtiyaçlarının karşılanmaya devam edileceği vurgulandı.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber’in WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yorum yapın