Vatan Partisi’nden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek

Blogger
Blog
TBlog

Perinçek, Cumhur İttifakı’na destek kararını Vatan partisinin Haliç Kongre Merkezi’ndeki merkez karar organı toplantısında açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde Vatan Partisi’nin politikasını emperyalizme ve üretim devrimine karşı bağımsızlık konumundan yönlendirdiğine işaret eden Perinçek, bugün Türkiye’nin Batılı emperyalistlerin ekonomi, güvenlik ve kültür alanlarındaki kısıtlamalarına, özellikle de Batılı emperyalistlerin tehditlerine karşı direndiğini söyledi. ABD-İsrail ekseni hem sınırların içinde hem de dışında. Silahlı mücadele sürecinde olduğunu söyledi.

Perinçek şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanı adaylarından Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’ye karşı ABD-İsrail projesinde bir alet rolü üstlenmiştir. Bu kapsamda terör örgütleri PKK ve FETÖ ile açıktan işbirliği yapmaktadır. Küresel merkezlerden, CHP listelerinden Meclis’e kadar bölücü ve yobaz örgütlerin liderliğini yapmıştır. Kılıçdaroğlu Türkiye, ulus devleti ve Türk ordusunu tasfiye, küresel finans merkezlerine köleleştirme, kültürel çürüme, 15-16 intikam programına adaydır. Temmuz ve Kaos. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ise dost-düşman dengesi politikasına ve Batı kontrolündeki ekonomideki dalgalanmalara rağmen emperyalist oyunların hedefindedir. Bu bağlamda Türkiye’nin yanındadır.”

İki seçenek karşısında tarafsız kalmanın emperyalist plana hizmet edeceğini vurgulayan Perinçek, sözlerini şöyle tamamladı:

28 Mayıs 2023’te Güçlü Devlet Üretici Ülke hedefine doğru ilerleme stratejisinin sonuna geldik. Halkımızı iki seçenekli seçim şartıyla Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermeye davet ediyoruz. 29 Mayıs Sonrası Zor Durumda Vatan Partisi, İstiklal, Vatan Bütünlüğü, Tayyip Erdoğan Hükümeti’nin İmalat Ekonomisi. Gelişmekte olan Asya uygarlığının liderlik pozisyonlarına ilerlemek için modernleşmeyi ve ulusal devrimci kültürel politikaları izleyebilmesi için “Üreticilerin Ulusal Hükümeti” hedefiyle yapıcı bir muhalefete öncülük edecektir.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber’in WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yasal Uyarı:

Yayınlanan her türlü haber, köşe yazısı, fotoğraf, dizi yazı ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi eserin tamamı veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Yorum yapın