Cumhurbaşkanı Erdoğan: Zafer sarhoşu olamayız

Blogger
Blog
TBlog

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

İstanbul bütün yurdumuzu kuşatan bir anadır. Bugün burada toplanan sivil toplum kuruluşlarımızın her birini temsil ettikleri ilçe ve köyleriyle birlikte selamlıyorum.

Biliyorum ki kalbimizin bir yanı atalarımız ve dedelerimizle birlikte. Tıpkı kalbimizin Rize’de olduğu gibi. Bu geçmiş, bizi kalabalıktan ayıran motivasyon kaynağımızdır.

“Güç ateşten bir gömlek giyiyor”
Politika çetin bir sınavdır, hele güç, ateşten bir gömlek giymek demektir. Yarım asra yakındır milletimizin huzurundayız. İktidara geldiğimiz 21 yılda birçok kez sınanmamıza rağmen bugün önünüzde kafamız rahat durabiliyoruz.

Seçim gecesinden sonra olanları gördünüz. Depremzedelerimize saygısızlık bile onların fay hattını ağzına kadar doldurmaya yeter. Biz depremzedelerimiz için gece gündüz çalışırken, ülkemizin başına gelen en büyük felaketin ardından onlar ne yaptı?

“Akıllarına faşizm girdi”
Deprem yıkıntıları önünde turistik fotoğraf çektirmek dışında neler yaptılar? Hamd olsun bize, tüm kurumlarımız, camiamız ve sivil toplum kuruluşlarımız ile şimdiden depremzedelerimizin yaralarını sarıyoruz. Olsunlar ya da olmasınlar. İnsanlık dışı aşağılamalarına ne diyeceğiz? Bu onun gerçek yüzü.

Söylediği gibi tam olarak oy kullandığınızda ne elde edersiniz? Hayır, başka bir yere verirseniz bizim yapmadığımız bir şey bırakmazlar. Faşizm zihinlerini işgal etti. Bölücü örgütle, tefecilerle, emperyalistlerle yürüyenlerden başka ne beklenebilir?

Bunlar Kandil’in sırasını takip ediyor. Şehrin genişlemesinden korkmazlar. Allah’tan ve milletten talimat alıyoruz. Bu bizim çizgimiz. CHP, Defne’de oyların yüzde 80’ini aldı. Hastaneyi zaten biz yaptık. Çünkü kime kaç oy verildiğine bakmıyoruz. Her milletin kararının aklımızda yeri vardır dedik, yok ederler dediler. Milletimize kazandırdığımız eserleri yok edecekler.

Türkiye’nin sınırlarını terör örgütlerinden korumak için oluşturduğu güvenlik koridorlarından çekilecek. Polisim, jandarmam, askerim böyle bir fırsatı vermez.

Yayınlayacaklarını söylediler. PKK’lılar, FETÖ’cüler ve Selo’yu cezaevinde bırakacaklar. Bu ülke hukuk devleti ise, hukuk varsa biz iktidarda olduğumuz sürece adalet ve hukuktan başka mekanizma işlemeyecektir.

“Milletimiz 14 Mayıs’ta gerçek yüzünü bildiğini kanıtladı”
Ayrıca devletten kovduğumuz teröristleri geri alacaklarını söylediler.

Türkiye’nin gururu savunma sanayi projelerine yansıyacak. Milletimiz 14 Mayıs’ta gerçek yüzünü bildiğini kanıtladı.

“Kemal Bey sana bir kuruş vermezler”
Londra tefecilerinden borç para almak istediler. On yıl önce kovduğumuz tefecilerden borç para alacaklar.

Kemal Bey, tefeci oldukları halde size bir kuruş vermezler.

Tüm Batı ülkeleri, ABD, Rusya ve Çin ile de görüşeceğiz. F-16’larla ilgili duruşumuzdan vazgeçmedik. Batı ne isterse onu yapacaklarını söylediler. Kemal Bey, biz Türkiye’nin istediğini yapıyoruz, Batı’nın istediğini değil.

Aile kurumumuza yönelik sapkın kurumların gelişimini destekleyeceklerdir. LGBT’ye yol verecekler. Şimdi buradan halkıma sesleniyorum. CHP LGBT mi? Ailenin kutsallığına inanıyoruz ve bundan asla taviz vermemeliyiz. Bir Anadolu çocuğuna böyle şeyler yakışır mı?

“Zafer sevincine kapılmamalıyız”
28 Mayıs’ta milletimizin kendini yok sayanlara cevabını vereceğine inanıyorum. Bunun için seçim günü sonuçlar belli olana kadar sandıkları korumamız gerekiyor. Dinlenme olmayacak. İlk turda kazandığımız için zafer sarhoşluğuna kapılmayız, daha çok çalışacağız.

Türk asrına hazırlandığımız bir dönemdeyiz. Gazi Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışıyla başlayıp, Cumhuriyetin ilanıyla sonuçlanan bir milli mücadelemiz var. Geçtiğimiz yüzyılda yaşanan krizlerin milletimizin yüreğinde açtığı yaralar da var. Şimdi bu ülkede hiçbir çocuğumuz eğitime erişim eksikliğinin kurbanı değil. 81 ilde artık üniversitesiz il kalmadı. Artık bu ülkede hiçbir vatandaşımız sağlık hizmetlerinden mahrum kalmayacak. Şu anda 20 tane şehir hastanemiz var. Her il ve ilçede hastanemiz var. İnsanlar devleti düşündüklerinde artık baskıyı düşünmüyorlar. Bu memlekette ırmaklar boşa gitmez, topraklar boş kalmaz. Bu ülkede artık kimse onun yozlaşmış ve bakir köylerinden yakınmıyor. Anadolu artık acı ve hüzünlü değil. Geleceğe umutla bakar.

“85 milyon olarak sandığı bayram yerine çevireceğiz”
Şimdi yarım kalan işleri 14 Mayıs’ta tamamlama zamanı. Buradan çıktığınızda sandığa gitmesi için eşinize ve arkadaşınıza selamlarımızı ileten bir mesaj göndermenizi istiyorum. Huzur yok. 29 Mayıs’ta bu zaferi İstanbul’un fethi ile taçlandıralım. Gerginlikten, çamurdan ve siyasetten medet uman isyanlara inat 28 Mayıs sandığını 85 milyon insanın bayram yerine çevireceğiz. Kendimizi provokasyona bırakmayacağız.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber’in WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yorum yapın