Hedefler ve hayaller asla köleleştirilemez

Blogger
Blog
TBlog

TBMM Başkanı Şentop, mesajında ​​Milli Mücadele’nin ilk adımının atıldığı tarihi gençlere duyurmanın tüm dünyaya önemli bir mesaj olduğunu belirtti.

İlk adımın ilk kıvılcım olduğunu ifade eden Şentop, İstanbul’dan Samsun’a uzanan yolculuğun ufkunun istikbal, hedefin ise bağımsızlık olduğunu vurguladı.

Bağımsızlığın Türkiye’nin geleceği olduğuna dikkati çeken Şentop, “Bu gelecek hiçbir zaman omuzlarınızda bir yük ve beklentiler sarmalı değildir. Gelecek sizi ruhen, kalpten ve zihinden daha mutlu ve umutlu kılacak, zamanların habercisi.” ifadeleri kullandı.

“Türkiye’nin yüzyılına doğru yürürken, millet olarak bu gerçeğin gururlu tanıklarıyız.”
Şentop, gençlerin geleceğe giden yolda her zaman yanında olacaklarını belirterek, şöyle devam etti: “Hiçbir güç sizin inancınızı, iradenizi, fikrinizi, kararlarınızı etkileyemez, zorbalıkla, korkuyla yıldıramaz. Hedefler ve Hayaller.” asla yakalanamaz. Millet olarak Türkiye’nin yüzyılına doğru yürürken bu gerçeğe tanıklık etmekten gurur duyuyoruz.

Gurur duyuyoruz. Teknolojide, bilimde, sanatta, sporda, edebiyatta, sivil toplumda, siyasette kısacası hayattaki tüm çabalarınızla gurur duyuyoruz. Tüm dünyada emsal teşkil eden yüksek demokratik olgunluğunuzla gurur duyuyoruz.”

Şentop, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Mayıs seçimleri sonucunda genç milletvekillerinin göreve başlaması için gençleri hem siyasette hem de hayatın her alanında cesaretlendirerek hedeflerinin önünü açtığını ifade ederek, “Gönüllüyüz” dedi. millet, Türkiye Büyük Millet Meclisi, gençlerin enerjisi ve fikirleriyle güçleniyor.

“Kalbinizdeki sevgiyi biliyoruz”
Şentop, 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda gençlerin demokrasiyi güçlendirerek iradelerini sandıkta ortaya koyacaklarına inandığını belirterek, şunları kaydetti:

“Kalbinizdeki sevgiyi biliyoruz. O aşk, gençliğinizin heyecanıyla birleştiğinde önünüzde hiçbir engel duramaz. O aşk, her birimizin vatanına, milletine, bayrağına duyduğu aşktır. Hayat, dünya, her şey değişir. Bu aşk dışında… Aileniz, dostlarınız ve sevdiklerinizle daha nice mutlu anlar dilerim. Şans için şart değil ama başarı elbette ki yolculuğunuza eşlik edecek. İnancımız ve umudumuz büyüktür. Ama bizim aşkımız en büyük.”


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber’in WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yorum yapın