14 Mayıs kına gecesiydi, 28 Mayıs bizim düğün gecemiz olacak.

Blogger
Blog
TBlog

Bakan Nebati, AK Parti Tarsus İlçe Danışma Kurulu toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından şehrin hizmetine gönderilmesinden dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Mersin’e geldiği andan itibaren kendisini sahiplenen örgüt üyelerine ve vatandaşlara teşekkür eden Nebati, “Tarsus bereketli, efsane bir şehir. Bugün burada yapacağımız seçimler, yürüyeceğimiz kardeşlik inşallah bereketimize bereket katacaktır” dedi.

Nabati, asırlık eserleri millet için ilçeye kazandırmaya devam edeceklerini ve bunun için gece gündüz birlikte çalışacaklarını belirtti.

Güçlü bir Türkiye inşa edeceklerini vurgulayan Nebati, “Vatan sevgisi ve hizmet aşkıyla zırhtan giysi yapanları hiçbir güç durduramaz. Vuslat yakındır. 14 Mayıs kına gecesiydi, 28 Mayıs olacak.” Düğün gecemiz olsun. 21 yıldır yazdığımız Türkiye’nin Yüzyılı’nı yazmaya devam edeceğiz. İnşallah önümüzdeki 5 yıl içinde onu da yazarız” değerlendirmesinde bulundu.

“Kimseyi dışlamadık”
Kararlılıkla hizmet etmeye devam edeceklerini belirten Nabati, şunları söyledi:

“Kürdü ötekileştirdiler, Kürtlere kart kurdu dediler, ‘Kürtler bu ülkenin asli vatandaşıdır’ dedik. Başörtülülere hakaret edenlere ayrımcılık yapmadık. Bilmeyenleri ayırmadık.” Seccadedir. Biz askeri personeliz, vatan bilincini benimsemiş gerçek vatanseverleriz. Biz hiç kimseye yandan bakmadık neden Aleviden Aleviye, neden Zazadan Zazaya? Sen misin diye sormadık. 85 milyon Çerkez, Yörük, Türk, Kürt, Arap olsun birinci sınıf vatandaş dedik.”

Türkiye’nin ekonomik modelini uygularken muhalefetin IMF ile gizli görüşmeler yaptığını anlatan Nebati, “Faizleri yükselterek Türkiye’nin kanını emenlere büyük fırsatlar sunmak için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Faizleri düşürmek için.’ Ezanı duyunca ‘Allahu Teala’ dedik, onlar ezanı duyunca ‘Ne diyorsunuz’ dedik, ‘İfadeler kullandık’ dediler.

Bakan Nebati, cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek şunları söyledi:

“Farklı illerde farklı açıklamalar yapıp da istenilen hedefe ulaşamazlarsa bir anda milliyetçi oluyorlar. nesin arkadaş Hacı Kemal misin, milliyetçi Kemal misin, Kürt Kemal misin, nasıl bir Kemal? Bir kişi.” tavrı vardır. Duruşunuz karakterinizi gösterir, karakteriniz nedir? Gücünü gösteriyor. Peki kardeşim, bunu nasıl yaparsın? 14 Mayıs’tan önce farklıydınız, 14 Mayıs’tan sonra birden milliyetçi oldunuz. Borsalar düşer yükselir ama spekülasyon yapıp yanlış yapanları şimdiden izliyoruz. O ne yaptı? ve masaya bir iplikle vurun. Neden masaya vuruyorsun? Teröristin kafasına vurabilir misin, teröriste terörist diyebilir misin? Ona ne öğrettiklerini söyleyemez.”

“Yeni harekete geçtik”
Nebati, 28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yeniden seçeceklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

“Müjde veriyorum, bu 5 yılda doğan tüm çocuklar Recep Tayyip Erdoğan’ın yönettiği Türkiye’de doğacak. Ama itiraz ediyorum: asla bizimle oynamayın, bize karşı hareket etmeyin. Ameliyatlardan yeni döndük. biz geldik Endişelenmeyin, Türkiye ekonomisi gibi bir ekonomi borsada yaptığınız işlemlerden zarar görmez. Biz güçlüyüz ve Allah’ın izniyle Türkiye’yi 26 yıl yani çeyrek asır Recep Tayyip Erdoğan yönetecek. Onu yere indiren sensin. AK Parti sevenler olduğu gibi CHP sevenler de var. Neden? Bu adamlara ve kadınlara işkence mi ediyorsun? Bakın biz 21 yıldır iktidarda olduğumuz ve kazandığımız her seçimi kazandığımız için AK Parti teşkilatlarına eziyet etmiyoruz. Biz kazanıyoruz, o kaybediyor ama “Kazandık” diyor, işte o, tam bir muhasebeci.”


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber’in WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yorum yapın