MSB’den Yunanistan’a tepki: “Pontus” iddialarını reddediyoruz

Blogger
Blog
TBlog

MSB, Yunanistan’ın “Pontus” iddialarına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

İddiaları “asılsız” olarak nitelendiren açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yunan makamlarının ‘Pontus’ iddialarını kesinlikle reddediyoruz. Çünkü hiçbir akıl ve mantıktan yoksun bu iddialar, tarihi gerçekleri çarpıtma girişiminden başka bir şey değildir.”

“Yunan siyasetçilerinin tarihi bilgi ve belgelere dayanmayan tüm söylemleri yalandır ve Yunan halkını aldatma örneğidir.”

“Türk milletinin geçmişinde utanç verici bir gerçek arayan, ancak kendini kandırır!”

“Yaklaşık 100 yıl öncesini hayal eden herkes önce aynaya bakmalıdır. Bu bağlamda Yunan siyasetçiler, 1919-1922 yılları arasında tebaası oldukları Osmanlı Devleti’ne karşı çıkan isyan ve Anadolu’yu işgal girişimi sırasında Trablusgarp’taki atalarının kana susamış vahşetiyle yüzleşmelidir. Ve yaptıklarına cevap vermelidir.

“Sonuç olarak, menfur tarihlerinde yaşanan vahşet ve katliamları görmemeyi seçenler, örtbas etmeye çalıştıkları menfur algı oyunlarından sonuç alamayacak ve tarih karşısındaki sorumluluklarından asla kurtulamayacaklardır. .”


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber’in WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yasal Uyarı:

Yayınlanan her türlü haber, köşe yazısı, fotoğraf, yazı dizisi ve eserlerin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi eserin tamamı veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Yorum yapın