Vatan için alın teri bizim şeref madalyamızdır.

Blogger
Blog
TBlog

Bakan Dönmez, 14 Mayıs akşamı Şehitler Anıl Gül Spor Salonu’nda Halk Meclisi programında halkın teveccühü ile bir seçimden daha galip çıktıklarını vurguladı.
Dönmez, Eskişehir’in her ilçesini, ilini ve mahallesini gezerek halkla buluşturduklarını anlattı. Vatandaşın sıkıntı ve sıkıntılarını dinleyip, ellerindeki imkanları çözüm için seferber edeceklerdi.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremin ardından 45 gün deprem bölgesinde kaldığını hatırlatan Dönmez, şunları kaydetti:

“Bölgenin ihtiyaçlarını, vatandaşlarımızın talep ve taleplerini karşılamak için bölgede bulundum. Vatandaşlarımızla buluştuğumuzda bize hep ne dediler biliyor musunuz? ‘Ah, bizi burada bırakma’ dediler. Bizi onlara bağımlı kılma. Çünkü o yaparsa Erdoğan da yapar’ dedi. “Deprem bölgesinde bunu gördük. Cumhurbaşkanımız ve Cumhur İttifakı’na yönelik yüksek sesler nedeniyle depremzedelerimize hakaret ettiler” dedi. Kin ve nefretlerini kustular.”

“Millet için ter dökmek şeref madalyamızdır”

Fatih Dönmez, CHP’li Tekirdağ Belediyesi’nin depremzedeleri kaldıkları otelden çıkardığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘AFAD’a gidin’ dediler. Meğer onların derdi vatan millet değil makam makam makam koltukmuş Kardeşlerim Allah göstermesin kabul edildiler. İktidara gelme konusunda küçük bir umut gördükleri için ulusu kutuplaştırdıklarını gördük. Bizi tehdit ettiklerini gördük. Milleti bana oy veren ve vermeyen diye ayırdıklarını gördük. Defne, Cumhurbaşkanımız ve Cumhur İttifakı için en az oy alan yerlerden biri. Ama biz vatandaşlarımızı seçmen olarak görmüyoruz.”

Bakan Dönmez, Türkiye’de 100 yıllık çalışmanın son 20 yılda denk geldiğini, söz değil icraat ürettiklerini vurguladı.

Cumhuriyet tarihinin en büyük projelerine imza attıklarını hatırlatan Dönmez, şunları kaydetti:
“Karadeniz gazını bulduk, çıkardık ve milletimizin hizmetine sunduk. Akkuyu nükleer santralinin temelini attık, nükleer yakıtı sahaya çıkardık. Yenilenebilir enerjide dünyada 12., Avrupa’da 5. sıradayız.” Enerji. Bor karbür tesisimizi devreye aldık. Eskişehir’de nadir toprak pilotu. Petrol ve gaz elementi tesisimizi hizmete açtık. Eskişehir’de pilot lityum üretim tesisimiz devreye alındı. Maden ihracatımızda 6,5 ​​milyar dolar ile Cumhuriyet tarihimizin en yüksek seviyesine ulaştık. Yeraltı doğal gaz depolama tesislerimizin kapasitelerini genişlettik. 81 ilimize doğalgaz getirdik. Bu kadar? Tabii ki değil. Yaptıklarımızı anlatmak için yeterli nefesimiz yok, onlara her şeyi anlatacak zamanımız yok mu? Havacılık ve Uzay İdaresi ile şunları söyledik: “Dünya artık bizim için dar. Uzay yarışında da varız” dedi.

“SSK’yı batıran hesap uzmanı devleti yönetmeye çalışıyor”

Türkiye’nin artık savunma sanayiinde de ihracat yaptığına dikkati çeken Fatih Dönmez, şunları söyledi:

“Savunma sanayimizde yerlileşme oranı arttıkça terör nefesimizi kesti. Şimdi teröristlerin gezindiği dağlarda petrol kuyuları kazıyoruz. Tanrıya şükür onu bulduk. Son zamanlarda Gabar’da iki büyük keşif yaptık. İsimlerini verdik.” Her iki şehit de Esma Çevik, diğer şehit Aybüke Yalçın. İnşallah Şehit Aybüke Yalçın sahamızdan günlük 100.000 varil petrol üreteceğiz. Geçmişin SSK’sını biliyorsunuz. Cumhurbaşkanı aynı zamanda cumhurbaşkanı adayıdır. Milletimiz hastalarını rehin tutuyordu. Bir doktor ilaç bulabiliyorsa, doktor bulamıyordu. Yer mikrop veya kirle kaplı değildi. Zarar görmeden gelen hastalar oldu. Şimdi SSK’yı batıran hesap uzmanı çıktı ve devleti yönetmeye talip oldu. Tek başlarına kazanamayacaklarını bilen ortakları, herkesi yanlarına aldı. Başkan yardımcılığını ve makamı Ulufe’nin dağıttığı gibi herkese dağıtıyorlar. 6′ 8 oldu, 8 oldu, 10 oldu. FETÖ PKK bir arada. Hepsi aynı masada.”

Bakan Dönmez, “İlkbaharı ve sonbaharı bırakın, CHP’nin iktidar olduğu yıllarda bu millet hep kara kışlar yaşadı” diyen Bakan Dönmez, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Zulümün olduğu yerde CHP vardır. Millete tuzak olan yerde CHP vardır. Nerde millete karşı oluşum var, orada CHP var.” Geçenlerde Sayın Cumhurbaşkanımız ifade etti. Yüzde 1 bile oy alamayan dört partiye 40 milletvekili verdi. Sorsanız “Ben muhasebe uzmanıyım” der, Sorsanız “Benden rakamlar soruluyor”, “Partisinden 40 milletvekili gönderen adam işgal etse” der. Türkiye, o zaman bu kayıtsızlığı ne yapacaktı? Daha şimdiden terör örgütlerini ve Avrupa başkentlerini ziyaret etti. ABD’ye ne vaatlerde bulunduğunu bilmiyoruz. Bilmiyoruz.” Pensilvanya, Kandil’e ne sözler verdi biliyorsunuz. “Size söz” dediğimizde o sözlerin milletimize verilmediğini görüyoruz. Türkiye’nin düşmanı kadar çok sözler verildi. “Bunun hakkında konuştuğunu açıkla.” Açıkladılar mı? HAYIR. açıklayacaklar mı? HAYIR. Kardeşlerim, doğrucu görünmek için muhafazakar seçmenin yanında yer alıyorlar. 40 takla atıp “Ben daha Müslümanım” diyorlar, milliyetçi seçmenin yanında milliyetçiler. Diyarbakır’da Selahattin Demirtaş’a selam verirler ama ne Erzurum’da ne de Trabzon’da ağızlarını açarlar. Konya’da Seyit’in torunuyum derler Anadolu’ya gider ümmetçi olurlar, Ege’ye gider laik olurlar. Girdikleri kabın şeklini alırlar. Onlara güvenemezsin. Onlara güvenemezsin.”

Programda AK Parti Eskişehir Milletvekili Ayşen Gürcan, AK Parti MKYK Üyesi Burhan Sakallı, AK Parti Eskişehir İl Başkanı Süleyman Reyhan, MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir, Büyük Birlik Parti Merkez Üyesi Ahmet Namık Akdoğan yer alıyor. MKYK ve Yeniden Servet Partisi Eskişehir İl Başkanı Osman Mandacı. Konuşma yaptı.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber’in WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yorum yapın