28 Mayıs akşamı büyük partiyi birlikte kutlayacağız.

Blogger
Blog
TBlog

Bakan Yanık, Osmaniye’nin Kadirli ilçesindeki AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’ni ziyaretinde bir araya geldiği partililere seslendi.

Cumhur İttifakı olarak 14 Mayıs seçimlerinde meclis çoğunluğunu elde ettiklerini hatırlatan Yanık, asıl hedeflerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden cumhurbaşkanı seçilmesi olduğunu vurguladı.

Bu hedefe ulaşmak için çalışacaklarını anlatan Yanık, “Çok şükür böyle bir avantajımız var, çok yüksek bir oy oranı var. Milletimiz, kalbinin Cumhurbaşkanımızla birlikte olduğunu ifade etti ama biraz kafaları karıştı. Kafa karışıklığını giderip yolumuza devam edeceğiz” dedi.
Son günlerde depremzedelere yönelik hakaretlerin herkesin vicdanını derinden yaraladığını kaydeden Yanık, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Osmaniye aynı zamanda bir deprem bölgesi. Kadirli’de de hasarlı binalar var ama Elhamdülillah can kaybı yok. Osmaniye merkeze giderken 1000’den fazla insanımız hayatını kaybetti. Yani deprem kuşağındayız.” “Biz bu psikolojiyi çok iyi bilen insanlarız. Vermedikleri yardımın sorumluluğunu bile talep ediyorlar” dedi. “Keşke ölsen” diyen bir direniş var, maalesef bizi daha çok gücendiren bir direniş var.

“28 Mayıs akşamı büyük partiyi birlikte kutlayacağız”

Bakan Yanık, 28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yüzde 55’in üzerinde oy alması için çalışacaklarını vurguladı:

“Şu anda iki hedefimiz var. Birincisi, ilk turda oy kullanan seçmenlerimizi yeniden sandık başına götürmek. İkincisi, ilk sandıkta bize oy vermeyen seçmene kendimizi anlatmaktır. Bu ikisini tanısak yüzde 55’i Allah’ın izniyle iş bile değil. En az yüzde 49,5. Çeşitli nedenlerle dağılan seçmenin şu anda iki adayı var ve iki aday arasından seçim yapacak. Seçmenimiz şimdiden bize ciddi bir eğilim gösterdi. “Refah devletinin usulünü, ilkesini ve devletin şefkatli, şefkatli elini vatandaşlarımıza bir kez daha anlatacağız. O yüzden umarım bundan sonra esas olana sadık kalırız.” Kutlama, büyük bayram, 28 Mayıs akşamı hep birlikte.”


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber’in WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yasal Uyarı:

Yayınlanan her türlü haber, köşe yazısı, fotoğraf, dizi yazı ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi eserin tamamı veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Yorum yapın