28 Mayıs’ta da işimizi yarım bırakmayacağız, tamamlayacağız.

Blogger
Blog
TBlog

Erdoğan, Trabzon Caddesi’nde tanıştığı Kahramanmaraşlılara seslendi.

Cumhur İttifakı olarak Meclis’te 322 sandalye ile çoğunluğu elde ettiklerini hatırlatan Erdoğan, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise en yakın rakibimiz 2 milyon 539 bin olmasına rağmen ikinci tura kaldı. Parlamento.” Resmi Sonuçlar dün açıklandı. 28 Mayıs’ta da Kahramanmaraş iradesi var. Seçimlere en yüksek katılımla katılacağına ve çok daha yüksek bir oranla lehimize oy kullanacağına inanıyorum. Türkiye’nin asrın destanını sizlerle birlikte yazacağız, Kahramanmaraş’ın deprem sonrası yükselişini sizlerle birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

– “Bahar türküleri söyleyen diller hakaret ve tehdit oldu”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz deprem bölgesinde ülkemizi ve şehirlerimizi güçlendirmek için çalışırken, birileri burada turistik geziler yapıyor, fotoğraf çekiyordu. Vatandaşlarımızın deprem bölgesindeki tercihleri ​​de doğal olarak bu tabloyla örtüştü. Seçim gecesinden başlayarak yürekleri yumruk yapan eller, bahar türküleri söyleyen diller hakaret ve tehditlere dönüştü.” ifadelerini kullandı.

“Bu Kemal Bey, Kandil’den talimat almadı mı? Terör örgütleriyle birlikte bu yolda onlarla birlikte yürümedi mi? Kahramanmaraşlı kardeşlerim Edes, bu teröristlerin yanında olanlara oy verecekler mi?” sorusuna Erdoğan, şöyle yanıt verdi:

“Yani bence 28’inde Bay Kemal’e gerçekten ‘Vay Kemal’ diyeceksiniz. Aslında kaybettikleri her seçimden sonra milletimize bir şey söylemediler. Ve hükümetlerinin iftira politikalarından umutları kalmasaydı hüsrana uğrarlardı. Faşistler, “kulak zarı olan adam”, “karnı sıyrık adam”, “erişteci” dedikleri milletin iradesiyle deliye dönmüşlerdir. Fark onların suratlarına bir Osmanlı tokatı gibi tokat attığında delireceklerdi. Her 14 Mayıs seçimlerinde aldıkları yenilgiyi yaşadılar. Bu kez küskünlüklerini ve nefretlerini özellikle depremzedelerimize kanalize ederek evrensel cimrilik tarihinde yeni bir sayfa açtılar. İşçisinden köylüsüne, yurt dışındaki vatandaşlarımıza kadar herkes bu kin ve nefretten nasibini almıştır. Tanrım. Ne söylemediler? Ne yapmadılar? Sizin huzurunuzda benim vicdanımın ve vicdanımın tekrarlanmasına izin vermeyeceği açıklamalar, mesajlar ve videolarla saldırdılar. Depremzedeleri yaşadıkları yerlerden çıkarmaya çalışmaktan, burada kurulan çadırları toplamaya, servis araçlarını çekmeye kadar hiçbir kabalık bırakmadılar. Terör örgütlerine ve destekçilerine kucak açanlar, onbinlerce vatandaşımızın kanını dökenler, depremzedelerimizin kararlarına tahammül edemediler.”

“Deprem kentlerimizin yarınlarına umutla sarılmasını kabul edemediler.”

Erdoğan, “Bunlar Diyarbakır’da 51 Kürt vatandaşın kanına girmedi mi?” diye sorarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, “Selo’yu serbest bırakmak istiyorsanız bana oy vereceksiniz” dedi.

Erdoğan, “Kim bu Selo?” dedi.

“Terörist. Diyarbakır’da 51 Kürt kardeşimizi katleden terörist. Şimdi ağabeyiniz Erdoğan yoluna devam ederse onun ihtiyacı olan adalet olacak, başka bir şey değil. Kapıları kırarız, cezaevlerini açarız, çıkaracağız’ diye bir şey yok, adalet lazım. Deprem kentlerimizin yarınlarına umutla sarılması Gençlerimizin teknoloji hayallerinin simgesi olan kurumlarımızı başkasına devretmek için ülkeyi Londra tefecilerinin eline bırakıp gitmek isteyenler bu kentlerin emeklerini umursamadı Ayağa kalkmak Elbette ki depremzedelerin insafına bırakmayacağız, ortada bırakmayacağız.Şartlar ne olursa olsun tüm depremzedeleri Allah’ın izniyle devletimizle ve AFAD ile ayağa kaldıracağız.O bunu çok iyi biliyor. Çalışma ve hizmet politikalarını oluştururken kimsenin geçmişini, inancını veya mezhebini, mezhebini, siyasi tercihini dikkate almıyoruz.”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Van’da deprem olduğunda seçmen kontenjanının ne kadar yüksek olduğunu bildikleri halde gece gündüz çalışarak ve adeta şehri yeniden inşa ederek Van’dan hemen ayrıldıklarını anlattı. Gittik. dedi.

Erdoğan, Hatay Defne’de de hastaneye ihtiyaç olduğunu ve oradaki seçim kontenjanlarını önemsemediklerini anlattı:

“CHP oyların yüzde 80’ini aldı. İki ay içinde tahmin edemezsiniz, üç ay içinde en güzeli, en moderni ile oraya yeni bir hastane yaptık. Yarın açacağız. İnşallah bir an önce hasta kabulüne başlayacağız.” Bizim ne siyaset anlayışımız var ne de devlet yönetimi anlayışımız. Bizim anlayışımız aksi bir tutumu kabul etmez. O yüzden biz nereden kazanırız diyoruz. Kimse kaybetmez. Biz kazanırsak millet kazanır. Biz kazanırsak ülke kazanır. Biz kazandığımızda işçiler kazanıyor, girişimciler kazanıyor, emekliler kazanıyor, gençler kazanıyor, kadınlar kazanıyor. eğer kazanırsak Mazlumlar kazanır, mağdurlar kazanır. Kısacası biz kazanırsak herkes kazanıyor ama CHP genel başkanı ve ekibi ne yaparsa yapsın? Devam eden bir seçimin ilk turunun sonucu üzerine tehdit ve hakaretlerle önündekileri itip kakıyor, tokatlıyor ve ötekileştiriyor. Ne kadar zarif davrandıklarını gördünüz. Ülkenin kaderinde söz sahibi olsalar ne yapacaklarının hesabını Allah göstermesin.

“28 Mayıs’ta da işimizi yarım bırakmayacağız, bitireceğiz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs seçimlerinin ilhamıyla, Cumhuriyet’in yeni yüzyıla girmesinden aldığı ilhamla millete Türkiye’nin asrını vaat ettiklerini belirtti. “Eğitim, sağlık, adalet, güvenlik, ulaşım, enerji, sanayi, tarım, spor, sosyal yardım kısacası her alanda sağlam temellerimiz var. Demokrasi ve kalkınmanın asırlık eksikliklerini giderirken aklımızda hep 2023 yılı var.

Erdoğan, bu anlayışla dünyadaki, bölgedeki ve ülkedeki her gelişmeyi, her beklenmedik olayı, her potansiyeli yönettiklerini ve kontrol ettiklerini belirterek, şöyle devam etti:
“Bugün o gün. Bugün, hayallerimizi gerçekleştirmek için ilk adımı atmamız gereken gün. Bugün, güçlü ve müreffeh bir Türkiye’nin müjdesini çocuklarımızla paylaşabileceğimiz gün. 14 Mayıs’ta böyle karar verdiniz.” “28 Mayıs’ta Allah’ın izniyle işimizi yarım bırakmayacağız.”, bitireceğiz. Peki 28 Mayıs’ta sandıkta neyi yarım bırakmayacağız? Kandil’de bayrak var mı? Paçavraların var. “Kimseyi sahipsiz bırakmayacağız. Emeklerimizi karşılıksız bırakmayacağız. Kimseyi umutsuz, sevgisiz, sokakta, çaresiz, açıkta, muhtaç ve merhametsiz bırakmayacağız.” . 85 milyon vatandaşımızdan, bölgemizde gözü ve gönlü bizde olan kardeşlerimizden hiçbirini kaçırmadan 81 ilimizin tamamını kucaklayarak bunu yapacağız.”

“Kendisi için yeni maskeler hazırladı”

Erdoğan, ülkenin ve milletin derdine aldırış etmeyenlerin tiyatrosunun sandık sonuçlarına gösterilen tepkiyle bozulduğunu anlattı:

“Milletin önüne her gün başka bir maskeyle adım atanlar, bir gün gerçek yüzleriyle yakalanacaklardır.” CHP lideri 28 Mayıs’ta kendisine yeni maskeler hazırladı ama şimdi çabaları boşa çıktı. Çünkü milletimiz kendisinin ve CHP genel merkezinden yönettiği trol ordusunun hizmetindedir. Meselenin toprağı birine vermek olmadığını, toprağı birine vermek olduğunu anladı. Terör örgütleriyle sessizce kol kola yürürken ağzından tek kelime çıkmıyor. Kemal Bey kim kiminle kol kola? Terör örgütleriyle, PKK ve uzantılarıyla meclisteki sözde partiyle. Kendi partisinin bile kazanamayacağına inanarak masaya vurarak yaptığı konuşmaların hiçbir değeri yok.

Gönülden yanımızda olan herkese düşen önemli bir görev var. Asla rehavete kapılmayız, zafer konusunda asla coşkulu olmayız. İkinci oylamada 14 Mayıs’ta oy kullanan tek bir vatandaşımız kaybetmesin istiyoruz. İlk oylamada diğer adaylara oy veren kardeşlerimizden bu kez de ülkemizin ve milletimizin aydınlık geleceği için bize destek vermelerini bekliyoruz. CHP liderinin aylardır oynadığı oyunun sona erdiğini gören sağduyulu vatandaşlarımızın tercihlerini yeniden gözden geçirmelerini temenni ediyoruz.”

Yöre halkına, “28 Mayıs akşamı inşallah milletimize birlikte kazandığımız müjdesini vermeye hazırız” diye soran Erdoğan, “Millet bayrak, vatan, vatan” sorusuna “Evet” yanıtını verdi. durum. Bir olacağız, büyük olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, birlikte Kahramanmaraş olacağız, biz olacağız.” Türkiye Ol” sözlerini yineledi.
Yayında Erdoğan’a MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım ve bazı milletvekilleri eşlik etti.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber’in WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yorum yapın