Bağnaz Yahudiler işgal altındaki Doğu Kudüs’te Filistinlilere saldırıyor

Blogger
Blog
TBlog

Görgü tanıklarına göre, düzinelerce fanatik Yahudi, Eski Şehir’de provokatif bir yürüyüş düzenledi.

Araplara ve Müslümanlara karşı ırkçı sloganlar atan grup, eski şehrin sokaklarında Filistinli gençlere göz yaşartıcı gazla saldırdı.

Güçlü gaza maruz kalan iki Filistinli genç boğulmakla tehdit edilirken, diğerleri yerleşimciler tarafından saldırıya uğradı ve taciz edildi.

İsrail gazetesi Yedioth Ahronoth’a göre, İsrail polisi Filistinlilere saldıran ve çılgına çeviren beş İsrailliyi tutukladı.

İlgili kişilerin kısa süre sonra serbest bırakıldığı bildirildi.
18-19 Mayıs tarihlerinde Doğu Kudüs’ün işgalini kutlamak için fanatik Yahudiler tarafından düzenlenen provokatif “bayrak yürüyüşü”, işgal altındaki Doğu Kudüs’te gerilimi tırmandırmıştı.
Bu yıl 18-19 Mayıs tarihlerine denk gelen yürüyüşün ilk gününde Likud partisinden Ulaştırma Bakanı Miri Regev bir grup İsrail bayrağıyla yer aldı.

Mescid-i Aksa’nın bulunduğu Eski Şehir’de cuma namazlarında da provokatif “bayrak yürüyüşü”ne devam eden fanatik Yahudiler, çok sayıda Filistinli araç, dükkan ve mülke de zarar verdi.

İsrail’in 1967’de Doğu Kudüs’ü işgal etmesi nedeniyle aşırı sağcı Yahudi fanatikler, İbrani takvimine göre her yıl kışkırtıcı bir “bayrak töreni” düzenlerler.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber’in WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yasal Uyarı:

Yayınlanan her türlü haber, köşe yazısı, fotoğraf, dizi yazı ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi eserin tamamı veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Yorum yapın