“Hataylı kardeşlerimizle aramızda güçlü bir gönül bağı oluştu”

Blogger
Blog
TBlog

Başkan Altay, önce Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası ve Konya Ticaret Borsası ile Selçuklu, Meram ve Belediyelerin işbirliğiyle Hatay’a getirilen 1. ve 2. kademe konteyner kentlerde barındırılan Hatay depremzedeleri ile bir araya geldi. Karatay oldu. Başkan Altay daha sonra Hatay Tarihi Uzun Çarşı’yı ziyaret ederek esnaflarla sohbet etti. Büyükşehir Belediyesi’nin ilk günden beri bölgede hizmete giren seyyar mutfak ve ekmek fırınlarında da incelemelerde bulunarak vatandaşları selamladı.
Türkiye’nin 6 Şubat’ta yaşadığı iki büyük deprem felaketinin ardından yerel ve merkezi yönetimlerin yaraları sarmak için ilk günden bu yana canla başla çalıştıklarının altını çizen Başkan Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi olarak Konya Belediyesi’nin Cana Dönüşü İçin Çalışmalarını Sürdürdüklerini söyledi. Hatay’da normalleşme
“Hayat normale dönene kadar buradayız”

Başkan Altay, “Konuştuğumuz kardeşlerimiz Konya’ya ve Konya halkına teşekkürlerini ve selamlarını iletiyorlar. Deprem büyük acılar yaşattı ama biz Hataylı hemşerilerimizle çok güçlü bir bağ kurduk. Ömür boyu sürecek dostluklar kuruldu. Allah’ın izniyle bu zor günleri el ele tutuşarak aşacağız. İnşallah bu acı dinene ve hayat normale dönene kadar Konya olarak buradan uzaklaşmayacağız.”
60 günde yapılan hastaneyi görünce yine devletimiz ve milletimiz için dua ettim” dedi.

Hatay’ın Defne ilçesinde hizmete başlayan devlet hastanesini de ziyaret eden Başkan Altay, “60 günde yapılan Defne Devlet Hastanesi’ni görünce bir kez daha devletimiz ve milletimiz için dua ettim” dedi. Bir, deprem bölgesinde yapılan çalışmaları çok samimi bir duygu ile görüyorum ve devletimizin burada neler yaptığını biliyorum. Bu çalışmaların yokmuş gibi siyasi polemiklerin konusu olmasına, çalışıyormuş gibi görünenlerin algı yönetme çabalarına, depremzedeler için paylaşılan yargılara üzülüyorum. Yeter ki o ruh bu bedende kalsın; Allah’ın izniyle devletimizin, milletimizin ve vatanımızın yanında olacağız.
Depremzedeler Başkan Altay’ı ziyaret etti

Ziyaretlerde Başkan Altay’a yoğun ilgi gösteren Hataylı depremzede vatandaşlar ve esnaf, ilk günden itibaren kendilerini yalnız bırakmadıkları için Başkan Altay’a ve tüm Konya halkına teşekkür etti.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber’in WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yasal Uyarı:

Yayınlanan her türlü haber, köşe yazısı, fotoğraf, dizi yazı ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi eserin tamamı veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Yorum yapın