KONTV canlı yayınında Fuat Oktay’dan Sinan Ogan açıklaması

Blogger
Blog
TBlog

Anadolu Yayıncılar Derneği’nin (AYD) düzenlediği ve KONTV’de yayınlanan Anadolu Aşk programına katılan Başkan Yardımcısı Fuat Oktay, önemli açıklamalarda bulundu.

KONTV Ankara temsilcisi Sinan Burhan ve Millet Haber Ajansı haber müdürü Çetin Altan’ın KONTV ekranlarında sorularını yanıtlayan Fuat Oktay, Sinan Ogan’ın Cumhur İttifakı’na verdiği desteğe ilişkin “Güzel gelişmeler olacak” yanıtını verdi.

“Sinan OĞan Üssü ile ortak alanlarımız var”
Oktay, “Şu anda ikinci turda 85.86 milyon vatandaşın oyunu talep ettiğimize inanıyoruz. Seçmenimizi sandığa götüreceğiz ve yüzde 50 barajını geçmek için sandığa gitmeyenleri ikna etmemiz gerekiyor.” Sandık ya da ilk sandıkta bize oy vermeyen seçmenler. Türkiye aslında seçim sonuçlarını kazandı. AK Parti olarak, Cumhur İttifakı olarak çok da yakın değiliz. Türkiye’ye baktığımızda 85 milyonu görüyoruz. Biz bunların arasında Şii, Sünni, Türk, Kürt, Çerkez, Lass vs görmüyoruz.Biz bir hizmet yaparsak milletimize veririz. Onlara baktığımızda ülkeyi bir bütün olarak görüyoruz. Sinan Ogan’ı buradan tebrik ediyorum. Bu yüzde 5 esasına bakacak olursak, daha önce seçmenimize söz vermesine ve iradesine izin vermediğimiz gibi, seçmen büyüklüğü de öyle. Aslında aynıyız, bu yüzden kimsenin fikrini beyan etme şansımız yok, yani bu işin bir parçası, gidip kendin açıklaman gerek. Bu tabana kendimizi anlatacağız. Üs ile zaten ortak alanlarımız var. Terörle ilgili mesajlar konusunda hemfikiriz. İki kesin pozisyon var” dedi.

Oktay, Kılıçdaroğlu’nun milliyetçi söylemiyle ilgili olarak “Kılıçdaroğlu mevsimlik milliyetçidir” dedi.

AKŞENER DOĞRULANDI
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in açıklamalarıyla ilgili olarak, “Herkes ses çıkaran sistemlerin çalışmadığını söyledi. İnsanlar bu yapıya güvenmiyor. Akşener Hanım bugün yaptığı açıklamalarla bunu doğruladı.”


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber’in WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yasal Uyarı:

Yayınlanan her türlü haber, köşe yazısı, fotoğraf, dizi yazı ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi eserin tamamı veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Yorum yapın