Savunma sanayi üretim tesislerini bölgeye kazandırıyoruz

Blogger
Blog
TBlog

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman’da bin 500 civarında gençle buluştu.

Gençlik buluşmasına MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan da katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarından satır başları:

Deprem bölgeleri gezilerimize gençlerle başlamak istedik. Bazılarının yaptığı gibi deprem turisti ile buralara gitmiyoruz. Yapılan her işi takip ediyoruz. Bakanlarımızla, kurumlarımızla, gönüllülerimizle ve Cumhur İttifakı üyelerimizle depremzedeleri hiçbir zaman yalnız bırakmadık.

“Sanılanın aksine en büyük desteği gençlerden aldık”
Biz gençlerimizle birlikte tüm siyasi hayatımıza eşlik ederken, onlar kendi yöntemleriyle aramızda fark yaratmaya çalıştılar. Onlar gençlere mektup yazarken biz de onların vizyonlarını sanat ve kültür yoluyla genişletmek için çalıştık. Nereye gidersek gidelim, bunun sonuçlarını alıyoruz.

Sanılanın aksine en büyük desteği gençlerden aldık. Spordan bilime her alanda dünya çapındaki başarılarından gurur duyuyoruz. Burada kütüphanesi ve derslikleriyle bir hayat okulunun ortaya çıktığını görüyoruz.

“Savunma sanayi sektörünün üretim tesislerini deprem bölgesine kuruyoruz”
Gözlerindeki ışıltı bize daha çok çalışma azmi veriyor. Bu enerji ile deprem bölgesinde şehirlerimizi inşa ediyoruz. Bazı savunma sanayi üretim tesislerini bölgemize kazandırıyoruz. Örneğin Adıyaman’da kablo ve klemens üretim tesisi yapıyoruz. Mesleki eğitimde sessiz bir devrim yaptık.

Önümüzdeki dönemde gençlerimizin eğitim olanaklarını genişletmenin yanı sıra dünyaya ayak uydurmak için kaliteyi yükseltmeye de odaklanacağız. Yetişmiş insanını kaybeden Türkiye artık cazip bir ülke haline geldi.

Gençler, artık zamanınızın misafiriyiz. Hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir Türkiye bırakmak görevimdir.

Dün depremzedeleri aşağılamaya devam edenlerin ülkemize neler yaptıklarını bilmezsek geleceğimize güvenle bakamayız.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber’in WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yasal Uyarı:

Yayınlanan her türlü haber, köşe yazısı, fotoğraf, dizi yazı ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi eserin tamamı veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Yorum yapın