Bu bölgede kimseye sırtımızı dönmedik.

Blogger
Blog
TBlog

Soylu, 24 TV’de izlediği programda Avrupa’nın yıllardır Türkiye’yi demokrasi ve hukuk açığı nedeniyle eleştirdiğini ve damgaladığını ancak bunun bu anlayışın tamamen ortadan kalktığı bir dönemde atılmış bir adım olduğunu söyledi.

Herkesi rehavete kapılmadan oy vermeye çağırdığını anlatan Soylu, “Tayyip Erdoğan yenilirse vazgeçmez” dedi, söylendi ama doğru olmadı. Daha önce birçok yerde seçimler kaybedildi ve yapıldı. ‘Türkiye antidemokratik bir ülke’ demeye çalıştılar ama 14 Mayıs’ta demokrasi bayramımız oldu. O akşam iki belediye başkanı açıklama yaptı. Bu açıklamalar toplumun sinirlerini bozacak açıklamalardı. Kural belli: Yüzde 50+1 alırsanız kim ne derse desin meşru oluyorsunuz” dedi.

AK Parti’nin yeni siyaset diliyle ilgili olarak Soylu, “AK Parti 21 yıldır Türkiye’de yeni bir siyaset dili oluşturuyor, toplumun her kesimini kuşatan bir siyaset anlayışı var. Bugün Defne’de bir hastane açıldı.” . Defne’de oyların yüzde 8’ini aldık. “Konuya bakmıyoruz. Recep Tayyip Erdoğan 85 milyonun Cumhurbaşkanı, bu devlet 85 milyonun devletidir. Biz meseleye böyle bakıyoruz.” “Bana uygunsa ortasını yaparım” görüşü kabul edilemez. Bu yaklaşım CHP’de her zaman mevcuttur.” Açıklamaları yapıldı.

“PKK ve HDP’yi seçime gönderdiler, halk gördü”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hiçbir düğmeyi boş bırakmadığını belirten Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hayatımda böyle bir siyaset tarzı görmedim. FETÖ, PKK ve LGBT düğmesine basıldı. Yetmedi, şimdi milliyetçilik düğmesine basılıyor. İHA’lar ve SİHA’larla oynamak. 15 gün önce söyledikleriniz Bunlar artık tescillendi ve unutulmayacak. Ekrem İmamoğlu’nun sözleri HDP bayrakları altında unutulacak mı? PKK ve HDP’yi seçime soktunuz, millet bunu gördü. Bize PKK’yı, Kandil’i Seçtirdiler. Kandil Politikası, CHP’nin ABD güdümünde uyguladığı bir politikadır. Her birini görüyoruz. Önümüzde değerleri istismar eden bir ekibimiz var. “Aile yapısından ve değerlerinden yararlanır.” Her şeyi alt üst eden bir yapıyla karşı karşıyayız. İnsanlar bunu görüyor.”

“HÜDA PAR’ın terör örgütleriyle hiçbir ilgisi yoktur”
Muhalefetin dengesinin bozulduğunu vurgulayan Soylu, “Kendilerini o kadar motive ettiler ki sözde yankı odalarına sıkıştılar. “Kesinlikle kazanacağız.” Çok üzüldüklerini söylüyorlar. Bunu “Yıllardır hırsızlık yapıyorsun” diyerek ifade ediyorlar, kendi toplumlarını, kendi partilerini aldatıyorlar, çok ahlaksızlar. CHP, PKK ve HDP’yi ve HÜDA PAR’ın terör bağlantılı olabileceğini meşrulaştırmaya çalıştı. HÜDA PAR’ın terör örgütleriyle hiçbir ilgisi yoktur.” değerlendirmesini yaptı.

“Bu bölgede kimseye sırtımızı dönmedik”
Bakan Soylu, Türkiye’deki Suriyeli sayısının 3 milyon 381 milyon olduğunu belirterek, “Altı yıldan az bir süre oldu. Türkiye’deki Suriyeli mültecilerin sayısı 2017’den bu yana artmadı. Şimdi ateş bacayı sardı” diyen Suriyeliler oy alabilir mi?’ Dün Kandil’e ve LGBT’ye karşı sesinizi çıkarmadınız ama ‘Suriyelileri geri göndereceğiz’ dediniz, ölüme mi göndereceksiniz? Özellikle Suriye’nin Kuzey Halep bölgesinde çok ciddi adımlar atıldı. Biz öyle yaptık, oradaki altyapıyı, suyu, yolu biz yaptık. Organize sanayi siteleri yaptık. “Bu bölgede kimseye sırtımızı dönmedik. İnsanlar ölüme gönderilemez” dedi.

Süleyman Soylu, PKK/PYD Eşbaşkanı Salih Müslim ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyam ikizi olduğunu belirterek, “Birbirlerine aynı şeyi söylüyorlar. Kılıçdaroğlu ondan Müslüman Tayyip Erdoğan’dan nefret ettiği kadar nefret ediyor. Aynı dili kullanıyorlar.” “PKK ve HDP ile iş yapan kim varsa yakıldı, siyasetten silindi. Terör örgütüne böyle bir alan nasıl açılır? Selahattin Demirtaş teröristtir, onun yüzünden yüzlerce insan hayatını kaybetti.” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 25 yıldır Türkiye için çalıştığını, bu nedenle AK Parti’nin tüm teşkilatlarının seçime sayılı günler kala çok çalışması gerektiğini vurgulayarak, “Bu bey’ati bir gram uyumadan ödemek zorundayız” dedi.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber’in WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yorum yapın