Depremden etkilenen tüm kardeşlerimizin yanındayız

Blogger
Blog
TBlog

Aileler, depremin ilk anlarından itibaren yanlarında olan Konyalılara belediye başkanları önünde teşekkür etti.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konteyner kent Hatay Konya’nın 2. etabını ziyareti kapsamında, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı, depremden etkilenen ailelerle birlikte gelerek konteynere yerleşti. şehir.

Konya Belediyesi, Karatay Belediyesi, Meram Belediyesi, Selçuklu Belediyesi, Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası ve diğer kuruluşların ortaklaşa düzenlediği Hatay Konya Konteyner Kent 2’nci etabında belediye başkanları geçici konutlarına yerleşen vatandaşlarla sohbet etti. Konya Ticaret Odası, “Mesajınıza katılıyoruz” dedi.

Depremzedeler, belediye başkanları huzurunda depremin ilk anlarından itibaren yanlarında olan tüm Konya halkına teşekkür etti.

“Bölgedeki kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz”

6 Şubat depreminden bu yana tüm ekip, ekipman ve imkanlarıyla Hatay’da olduklarını belirten Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “Konya’mız; Tüm kurum, kuruluş ve yöneticilerle birlikte en ufak bir beklenti olmaksızın yoğun bir çaba sarf etti. Bölgedeki vatandaşlarımızın hayatlarının bir an önce normale dönmesi için çalışıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde tüm bölge imar edilip restore edilene kadar orada olmaya devam edeceğiz. Konya Büyükşehir Belediyemiz, Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası ve Meram, Selçuklu ve Karatay Belediyelerimizin katkılarıyla Hatay’a kazandırılan Konya Konteyner Kent’in ilk etabının ardından ikinci etabına da bakanlığımız start verdi. Hataylı kardeşlerimiz. Konya olarak bu acı dinene kadar Hatay’da hayat normale dönene kadar bölge kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz inşallah.”

“DEPREMDEN ETKİLENEN TÜM VATANDAŞLARIMIZIN BAŞIMIZDA YERİ VAR”

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, depremden etkilenen tüm vatandaşların geçmişte olduğu gibi bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceklerini belirterek, “Konya, depremin olduğu ilk andan itibaren tüm kurumlarıyla, ferdi ve canı gönülden deprem bölgesindeydi. .

Nerede ihtiyaç varsa eksikleri tamamlamaya, afette kardeşlerimize destek olmaya çalıştık. Karşılık beklemeden, ara vermeden, ara vermeden, insanüstü bir gayretle gerçekleştirdiğimiz bu dayanışmayı bugüne getirdik. Siyasi görüşü ne olursa olsun depremzede vatandaşlarımızın hepsinin aklımızda yeri var. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde deprem bölgelerimizi hayata kavuşturuyor, bölge halkının yaralarını sarmaya çalışıyoruz. Devletimizin başlattığı kalıcı konutların da tamamlanmasıyla birlikte inşallah tüm vatandaşlarımızın yeni yuvalarına kavuşacağı günleri göreceğiz” dedi.“Birliğimizden aldığımız güçle bu zor günleri atlatacağız”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı, Konya olarak depremin ardından Hatay’ın tekrar ayağa kalkması için var güçleriyle çalıştıklarını belirterek, “İlk günden itibaren belediyelerimizle birlikte deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gideriyoruz. sivil toplum kuruluşları, gönüllüler ve odalar. Vatandaşlarımızın barınma ihtiyacını karşılamak için inşaatını tamamladığımız Konya Konteyner Kent’in 1. etabını daha önce hizmete açmıştık. Bugün 2. etabı da Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle hizmete açtık. “Şehrimizin Hataylı kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah bu zor günleri birliğimizden aldığımız güçle aşacağız ve Hatay yeniden ayağa kalkana kadar aynı gayretle çalışmalarımıza devam edeceğiz.” Duasını ve desteğini her zaman hissettiğimiz hem çalışan hem de emeği geçen hemşehrilerimizden Allah razı olsun.”


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber’in WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yorum yapın