İskenderun Devlet Hastanesi’nin 2 yılda tamamlanması planlanıyor

Blogger
Blog
TBlog

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katıldığı Defne Devlet Hastanesi açılış töreninde Koca, Kahramanmaraş merkezde meydana gelen depremle tarihin en büyük felaketlerinden birini yaşadıklarını hatırlattı.

Devletin tüm imkanlarını bu facianın yaralarını sarmak için seferber ettiğini vurgulayan Koca, şunları kaydetti:

“Bugün Defne Devlet Hastanemizi hizmete açıyoruz. Bildiğiniz gibi deprem felaketinden sonra inşaatı devam eden üç hastanemizi hızla hizmete açtık. Biri Hassa’da 100 yataklı, Arsuz’da 100 yataklı ve Belen’de 30 yataklı bir hastane. Biliyorsunuz hızla 1000 yataklı şehir hastanemizin planlamasına başladık. Gülderen bölgesindeki şehir hastanemiz için 170 dönüm arazi tahsis ederek hızlı bir şekilde planlamaya başladık. Hedefimiz önümüzdeki 1,5, en geç 2 yıl içinde tamamlamak. Tamamlandığında hastanın Hatay’dan sevk edilmesi artık mümkün değil. Süpürme gibi bir durum söz konusu olmayacak.”

İskenderun Devlet Hastanesi’nin 2 yılda tamamlanması planlanıyor

Bakan Koca, Antakya’da 400 yataklı, 2 katlı ve 3 katlı ana merkezden oluşan 56 bin metrekare kapalı alana sahip Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi inşaatının da devam edeceğini söyledi.

Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin açıldığında tüm personel ve donanımıyla hizmete açılacağını belirten Koca, İskenderun’daki 200 yataklı devlet hastanesinin de “çelik yapı” olarak inşasına devam edileceğini anlattı.

Koca, İskenderun Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak kullanacakları 600 yataklı İskenderun Devlet Hastanesi’nin de ihalesinin yapıldığını ve inşaatına başlandığını, 2 yılda tamamlanacağını bildirdi.

İskenderun’da önümüzdeki hafta 200 yataklı bir hastane açmayı planladıklarını vurgulayan Koca, şunları kaydetti:

“Bildiğiniz gibi Defne Devlet Hastanemiz 300 yataklı, 51 yoğun bakımlı, MR ve tomografili tüm görüntüleme sistemleri olan bir hastane. 300 yatağın tamamı teknik altyapısı, hava ve oksijen altyapısı ile yoğun bakım yatağına dönüştürülebilir.” Yani afette, pandemide Allah korusun. 300 yatak yoğun bakım yatağı olarak yapıldı. Hayırlı olsun, devletimiz ve milletimiz buradadır.”


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber’in WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yasal Uyarı:

Yayınlanan her türlü haber, köşe yazısı, fotoğraf, yazı dizisi ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Proksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi eserin tamamı veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Yorum yapın