Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne kayıtlı milletvekili sayısı 18 oldu.

Bugün meclise kayıt yaptıran milletvekilleri arasında AK Parti Samsun Milletvekili Giresun Nazım Elmas, MHP Samsun Milletvekili İlyas Topsakal, MHP Çorum Milletvekili Vahit Kayrıcı, CHP Bolu Milletvekili Türker Ateş, Filiz Kılıç, MHP Nevşehir Milletvekili Gökhan Diktaş, AK Parti Tekirdağ Milletvekili oldu. Parti Tekirdağ Milletvekili Mestan Özcan ve MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir de katıldı.

Gazeteciler tarafından ses kaydı sorulduğunda Nazım Elmas, Türkiye’nin seçimlerde demokrasi sınavına girdiğini söyledi.

Seçimlere katılımın yüksek olmasının önemine değinen Elmas, “28’inci Meclis’te sandık başına giden, milletvekilliği seçimlerinde oy kullanan demokrasi sevdalısı ülkemizin milletvekillerinin sandık başına gitmesini bekliyoruz. 28 Mayıs seçimlerine de aynı hassasiyetle gideceğiz.”

Elmas, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda yeniden seçilmesini istediklerini söyledi.

İlyas Topsakal ise Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Türk milleti adına yaptığı hizmetlerin her Türk vatandaşının onurla yaşatacağı en değerli hatıra olduğunu belirtti.

İzlediği televizyon programlarında cumhurbaşkanlığı seçimi için ‘yüzde 45-55’ tahmini verdiğini hatırlatan Topsakal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çok yüksek bir oyla yeniden cumhurbaşkanı seçileceğini belirtti.

Topsakal, “Cumhur İttifakı, Türk milleti adına Türk çocuklarını ve gençlerini yarınlara hazırlayacak ve Türkiye, devletlerden uzak, bugünkü medeniyetin en önünde yer alacaktır. Atatürk bunu istedi. Cumhur İttifakı bunu yapacak” dedi.

21. Dönem MHP Çorum Milletvekili de olan Vahit Kayrıcı, “Ülkemizin geleceği için mutlaka çok yüksek bir oyla Cumhurbaşkanımızı seçeceğiz ve meclisimizin çalışmalarına başlayacağız” dedi.

CHP Bolu Milletvekili Türker Ateş, ilk milletvekili olduğunu belirterek, yeni dönemin Türkiye için hayırlı olmasını diledi.

MHP Nevşehir Milletvekili Filiz Kılıç, eşi Mehmet Kılıç ve kızları Ayşe Begüm Kılıç ile kayıt işlemlerini tamamlamak için geldi.

Gazetecilerin kayıt sürecine ilişkin sorularını yanıtlayan Kılıç, Nevşehir’in il olduktan sonra ilk kez bir kadın milletvekiline sahip olduğunu, bunun haklı bir gurur ve mutluluk olduğunu söyledi.

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Gökhan Diktaş, eşi Nazlı Diktaş ile kayıt işlemleri için Meclis’e geldi.

Gökhan Diktaş rozeti eşi Nazlı Diktaş’tan aldı. Sahadaki çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini kaydeden Diktaş, “29 Mayıs sabahına inşallah tüm ülkemiz için güzel bir günle uyanacağız.”

AK Parti Milletvekili Mestan Özcan, dün vekaletnameyi aldığını, kayıtların ardından seçim çalışmalarını sürdürmek üzere Tekirdağ’a döneceklerini söyledi.

Özcan, “Yemin törenine kadar Ankara’dan bir süre uzak kalacağız ama sonra ‘Allah’ım Bismillah’ diyeceğiz. İnşallah ülkemiz için hayırlı, bereketli ve güzel işler yapacağız” dedi.

Özcan, kayıt işlemlerini tamamlamak için eşi Güniz Özcan, kızları Elif Naz ve Serra ile birlikte geldi. Özcan, rozeti eşi Güniz Özcan’dan aldı.

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, kayıt işlemlerini tamamlamak için oğlu Işıkhan Özdemir ile birlikte geldi.

Bugün Meclis’te 14 milletvekilinin tescili ile kayıtlı milletvekili sayısı 18’e yükseldi.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber’in WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yorum yapın