E-dönem araç muayenesi ile başladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü’nün Twitter hesabı, “araç muayenesinde elektronik rapor dönemi” konulu bir yazı yayınladı.

Bakanlığın dijitalleşme çalışmaları doğrultusunda TÜVTÜRK tarafından sağlanan araç muayene raporlarına SMS, e-posta ve e-devlet üzerinden ulaşılabilecektir.

“Yeni uygulama ile yılda 112 ton kağıt tasarrufu sağlanacak, 1904 ağaç kesilmekten kurtulacak, 7 bin 840 metrekare çamlık alan yok olmayacak, 459 bin 200 kilovat elektrik enerjisi sağlanacak, 196 bin litre akaryakıt tasarruf edilecek ve 30 bin 240 metreküp egzoz gazının atmosfere salınması önlenecek.”

Araç muayene sonunda TÜVTÜRK tarafından işletilen istasyonlarda teslim edilen raporlar, araç sahiplerine SMS veya e-posta ile gönderilir. Ayrıca araç sahipleri e-devlet kapısındaki Araçlarım sekmesinden bu raporun özetine ulaşabilirler.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber’in WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yasal Uyarı:

Yayınlanan her türlü haber, köşe yazısı, fotoğraf, yazı dizisi ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Proksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi eserin tamamı veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Yorum yapın