Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Mekke’de Kazak hacı adaylarıyla bir araya geldi

Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre Erbaş, Kazakistan Müslümanları Dini İdaresi Başkanı Nauryzbay Taganuly Otpenov tarafından karşılandı.

Erbaş burada yaptığı konuşmada haccın İslam’ın en önemli ibadetlerinden biri olduğunu, hem maddi hem de bedensel bir ibadet olduğunu anlattı.

Ali Erbaş, hac ibadetinin hikmetlerini dikkate alarak, hacda yapılan uygulamaları ve tefekkür için en iyi şekilde nasıl yapılacağına dair tavsiyelerde bulundu.


Hz.Erbaş, Hz. hepsi.’ Adem’den ve Adem yerden kalkıyor. Araplardan Arap olmayanlara, Arap olmayanlardan arabalara. Beyazın siyaha, siyahın da beyaza üstünlüğü yoktur. Bu cümleyi hayatımızın sonuna kadar hayatımızın ilkesi haline getirelim ve en büyük miras olarak gençlerimize ve çocuklarımıza bırakalım.”
Toplanan güzel anılarla haccın çocuklara aktarılacağını vurgulayan Erbaş, “Çocuklarınıza, çocuklarınıza hacca dair güzel anılarınızı aktarın, inşallah onlar da coşkuyla, sevgiyle hacca gelmek isteyeceklerdir. “gelecek.” ifadelerini kullandı.


Törene Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Selim Argun ve Mekke Din Hizmetleri Ataşesi Ahmet Oğuz da katıldı.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber’in WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yasal Uyarı:

Yayınlanan her türlü haber, köşe yazısı, fotoğraf, yazı dizisi ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Proksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi eserin tamamı veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Yorum yapın