Kolezyum’u yerle bir eden turist mektupla özür diledi

Geldiğinde gerçek adı “Flavian Amphitheatre” olan Kolezyum’un duvarlarına anahtarıyla “Ivan + Hayley 23/6/23” yazısını kazıyarak tepki çeken İngiltere’de yaşayan Bulgar turist Ivan Dimitrov Geçen ay Roma’yı ziyaret eden Roma Belediye Başkanı Roberto Gualtieri, Roma Savcılığına bir özür mektubu gönderdi.

Dimitrov’un mektubunda, tüm insanlığın mirası olan bu anıta karşı yaptıklarından dolayı tüm İtalyanlardan özür dilediği yazıyordu.

Bu arada Dimitrov’un özür mektubunda 2 bin yıllık Kolezyum’un antik bir yapı olduğundan haberi olmadığını söylemesi tepkilere yol açtı.

Il Messaggero gazetesinin haberinde, Dimitrov’un mektubunda yer alan “Bütün bu olaylardan sonra Kolezyum’un eski bir yapı olduğunu öğrendiğini büyük bir utançla kabul ettiğini” açıklamasının “büyük hatalarla yapılmış bir özür” olduğu yorumlandı. .

Geçen hafta ülkede bir kişinin Kolezyum’a anahtarıyla “Ivan + Hayley 23/6/23” yazdığı ve o anın görüntüleri sosyal medyaya yansıyarak infial yarattı.

İtalya Kültür Bakanı Gennaro Sangiuliano ve Roma Belediye Başkanı Roberto Gualtieri, yıkıma neden olan kişinin bulunup cezalandırılmasını talep etti.

İtalyan güvenlik güçleri derhal resimleri yok eden kişinin kimliğini tespit etmeye başladı ve genç turistin, yapılacak bir kamu şikayeti temelinde beş yıl hapis ve 15.000 avro para cezası ile karşı karşıya olduğu tespit edildi.


Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.


Konhaber’in WhatsApp haber grubu için tıklayın!


Yasal Uyarı:

Yayınlanan her türlü haber, köşe yazısı, fotoğraf, yazı dizisi ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Proksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi eserin tamamı veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Yorum yapın