Yapay zeka Konya’ya rakip olan ili açıkladı!

Yapay zeka teknolojisinin gelişimi her geçen gün hayret verici düzeyde artmakta. Yapay zekanın hayatımıza olan etkisi ise bir hayli fazla. Yapay zeka karşımıza bir çok alanda çıkıyor. Bunlardan biriside yapay zekanın bize vermiş olduğu raporda Türkiye’de illerin rakibi olan diğer şehirlerin listesi.  Son zamanlarda Türkiye’nin bütün illeri arasındaki rekabet, ekonomi ,üretim ve yatırım gibi alanlarda analiz eden yapay zeka bu analize bağlı olarak rakip şehirlerin bir listesini oluşturdu.
   

KONYA’NIN EN BÜYÜK RAKİBİ ESKİŞEHİR

Bu ilginç yapay zeka çalışmasında Konya’nın en büyük rakibinin Eskişehir olduğu belirlendi. Konya ve Eskişehir Türkiye’nin önemli turizm, ticaret, sanayi  ve kültür merkezlerden birisi. Her iki şehrin turizm faaliyetleri, eğitim destekleri ve ekonomik alt yapıları bu rekabetin şekillenmesinde önemli rol oynamaktadır.       
eskişehir

ESKİŞEHİR’İN EN BÜYÜK RAKİBİ KONYA

Yapay zekanın açıkladığı rekabet analizine göre Konya’ya rakip olan Eskişehir’in de en büyük rakibi Konya.  Eskişehir ve Konya’nın sanayi , ekonomi ve kültürel faaliyetler alanındaki yatırımları yapay zeka tarafından analiz edilerek bu sonuca varmıştır.
yapay zeka Türkiyedeki illerin yeni isimleri

DAHA ÖNCEDE 81 İL YENİDEN İSİMLENDİRDİ

Yapay zeka teknoloji kullanılarak Türkiye’nin 81 iline yeniden isim verildi. İstanbul’a “İstarmoni”, Ankara’ya “Atatürk”,İzmir’e “Azura” ismini verdi.
 

KONYA’NIN ADI “TÜRKİSTAN” OLDU!

Yapay zeka yeniden isimlendirdiği Konya’ya da “Türkistan” ismini verdi. Öte yandan kayısısı ile ünlü Malatya’ya da “Kayısı” ismini verdi. 
 


Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için WhatsApp haber kanalımıza katılabilirsiniz.Konhaber WhatsApp haber kanalı için tıklayınız!


Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Yorum yapın